Астън Вила и Фулъм не излъчиха победител, завършвайки наравно 1:1 на "Вила Парк" в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. Интересното е, че и двата гола бяха дело на домакините. Н'Зогбиа откри резултата в 55-ата, а само десет по-късно Делф си отбеляза автогол и по този начин оформи ремито.

Димитър Бербатов очаквано започна като титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал. Станислав Манолев пък започна като резерва. Наложи се обаче да влиза след само 10 минути, тъй като Деймиън Дъф получи разтежение. Българският национал се включи много силно и до края на срещата хвърли много усилия и в двете фази на играта.

В 24-ата минута Бентеке можеше да изведе домакините напред. Той обаче засече над гредата от малкия пеналт центриране отляво. Малко след това пък неверотна реакция на Марк Шварцър не позволи на Н'Зогбиа да открие резултата и да материализира по-настоятелната игра на Астън Вила.

Добра възможност да обстрелва Брад Гузан се откри и пред Димитър Бербатов. Ударът му по земя фронтално срещу вратата обаче мина на около метър от лявата греда. Веднага след това контраатака за Вила наложи блестящата намеса на Шварцер след силен шут на Н'Зогбиа. В крайна сметка последният съдийски сигнал дойде при нулево равенство.

А то можеше да бъде нарушено в началото на втората част. Димитър Бербатов беше изведен зад защитата и лице в лице с вратаря нацели лявата му греда. По-добрата игра на домакините обаче им се отплати в 55-ата минута. Тогава Чарлз Н'Зогбиа беше оставен непокрит и с техничен удар с левия крак от дясно направи вратаря на лондончани безпомощен за 1:0.

След попадението Фулъм се поактивизира, но не успяваше да затрудни по никакъв начин Брад Гузан. В 65-ата обаче домакините помогнаха резултатът да бъде изравнен. След центриране на Браян Руиз, Делф чукна топката леко с глава, прехвърли вратаря и тя мина голлинията за 1:1. Малко след това Младен Петрич можеше да направи обрата факт, но от малкия пеналт засече в аут центриране отдясно. Делф пък в 73-ата беше близо да се реваншира за автогола, но пропусна от удобна позиция.

До края Астън Вила имаше няколко възможности, от които обаче не се възползва успешно и така резултатът не претърпя допълнителна промяна.

АСТЪН ВИЛА - ФУЛЪМ 1:1
1:0 Н'Зогбиа (55), 1:1 Делф (65-авт.)

Съставите:
Астън Вила:
Брад Гузан, Рон Влаар, Джо Бенет, Матю Лоутън, Нейтън Бекер, Чарлз Н'Зогбиа (68-Якуба Сила), Фабиал Делф, Ашли Уестууд, Кристиан Бентеке, Андреас Вайман (76-Дарън Бент), Джордан Боури (69-Брет Холман)

Фулъм: Марк Шварцър, Филип Сендерос, Бреде Хангеланд, Саша Ритер, Урби Емануелсон, Деймиън Дъф (11-Станислав Манолев), Киерън Ричардсън, Йоргос Карагунис (63-Младен Петрич), Ейонг Ено, Димитър Бербатов, Браян Руис

Арсенал – Норич 3:1
0:1 Търнър (57), 1:1 Артета (85-д), 2:1 Басонг (88-авт.), 3:1 Подолски (90)
16:05 ч.
Сток Сити – Манчестър Юнайтед (Нова Спорт)
Баланс: 79 мача, 20 победи за Сток Сити, 25 равенства, 34 победи за Манчестър Юнайтед
Манчестър Сити – Уест Бромич – отложен
Баланс: 131 мача, 55 победи за Манчестър Сити, 27 равенства, 49 победи за Уест Бромич
07.05.13
21:45 ч.
Уигън – Суонзи
Баланс: 21 мача, 9 победи за Уигън, 3 равенства, 9 победи за Суонзи

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК