Бенфика се класира за полуфиналите на Лига Европа, след като постигна равенство 1:1 като гост на Нюсасъл. Решаващ за прогреса на “орлите” се оказа успехът с 3:1 в първия мач преди седмица.

В началото на мача гостите можеха да стигнат до ранен аванс, но Тим Крул спаси удара на Лима. След това гол на Папис Демба Сисе беше справедливо отменен заради засада.

През втората част ново попадение на Сисе не беше признато заради засада, но сенегалецът все пак се разписа 19 минути преди края след центриране на Шола Амеоби.

В преследване на класиране за полуфиналите мениджърът на “свраките” Алан Пардю завърши мача с 5 нападатели, като пусна в игра резервите Амеоби, Хатем бен Арфа и Силван Марво.

Бенфика изравни в добавеното време на мача. След удар на Йоан Кабай от фаул гостите организираха контраатака, при която Салвио засече ниско центриране на Родриго.

1:0 Папис Демба Сисе (71), 1:1 Савио (90+2)
(в първия мач 1:3)

Нюкасъл: Крул, Симпсън, Уилямсън, Анита (63-Бен Арфа), Янга-Мбива, Хайдара (67-Марво), Кабай, Сисоко, Гутиерес, Бигирамана (46-Амеоби), Сисе

Бенфика: Артур, Луизао, Гарай, Андре, Алмейда, Гайтан, Матич, Перес, Лима (72-Кардосо), Джон (76-Родриго), Салвио, Мелгарехо