Нюкасъл претърпя срив през второто полувреме и загуби с 1:3 гостуването си на Бенфика в първи 1/4-финален мач от Лига Европа.

Папис Демба Сисе даде аванс на “свраките” в 12-ата минута, когато засече ниско центриране на Муса Сисоко. След това сенегалецът удари гредата на вратата на Артур.

Родриго изравни в 25-ата минута при добавката, след като Тим Крул парира удар на Оскар Кардосо.

Сисе отново удари греда през второто полувреме, а Родриго Лима даде аванс на домакините в 65-ата минута, когато наказа грешка на Давиде Сантон при връщане на топката назад.

В 71-ата минута Бенфика получи право да изпълни дузпа, след като Стивън Тейлър игра с ръка. Оскар Кардосо беше точен при изпълнението на 11-метровия наказателен удар.

По този начин “орлите” от Лисабон взеха добър аванс преди гостуването си на “Сейнт Джеймсис Парк” след седмица.

0:1 Сисе (12), 1:1 Родриго (25), 2:1 Лима (65), 3:1 Кардосо (70-дузпа)

Бенфика: 1.Артур, 4.Луизао, 24.Гарай, 34.Андре Алмейда, 20.Гайтан, 21.Матич, 89.Андре Гомеш (61-11.Андре Лима), 7.Оскар Кардосо (77-14.Макси Перейра), 15.Джон, 19.Родриго (61-35.Перес), 25.Мелгарехо

Нюкасъл: 1.Крул, 3.Сантон, 5.Симпсън (83-15.Гослинг), 13.Янга-Мбива, 14.Пърч (62-8.Анита), 27.Тейлър, 4.Кабай, 7.Сисоко, 18.Гутиерес, 22.Марво (81-23.Амеоби), 9.Сисе