Байерн (Мюнхен) се класира на полуфинал в Шампионската лига след нова победа срещу Ювентус в четвъртфиналите. Баварците спечелиха и реванша в Торино с 2:0, след като сториха същото и в първия двубой. С общ резултат 4:0 Байерн преодоля италианския тим и очаква следващия си съперник. Жребият за полуфиналите в Шампионската лига ще се тегли в петък (12 април), а в тази фаза освен Байерн са Реал Мадрид, Барселона и Борусия Дортмунд.

Ювентус и Байерн започнаха предпазливо и головите положения на практика липсваха. Чак в 31-ата минута Падоин можеше да открие за домакините, но шутът му бе блокиран. Секунди по-късно Томас Мюлер спря технично един пас и стреля опасно, но покрай вратата. В 35-ата минута Даниел ван Буйтен получи контузия и трябваше да напусне терена, а на негово място се появи Боатенг. Страхливата игра продължи и след почивката.

В 64-ата минута при първата си по-сносна контраатака гостите поведоха. Бастиан Швайнщайгер центрира топката в пеналта, там Мартинес отклони с крак. Буфон не се намеси по най-добрия начин и добавката на Марио Манджукич беше неспасяема – 0:1! До края футболистите на Антонио Конте така и не успяха да излязат от шока и отпаднаха логично от най-комерсиялния турнир. В 90-ата минута Старата госпожа допусна и нова грешка в отбрана. От нея се възползва Швайнщайгер, който подаде в наказателното поле на резервата Клаудио Писаро. Таранът овладя паса и хладнокръвно прониза Буфон за крайното 0:2.

Ювентус загуби само три от последните си 18 домакински мача в елиминационната фаза на ШЛ – 10 победи и 5 равенства. Нито една от седемте домакински срещи на “бианконерите” с германски тим в турнира е завършила при равен резултат – 4 победи и 4 загуби.
Байерн спечели само четири от 13-те си гостувания на италиански отбори в Шампионската лига.

1juv.jpgЮвентусБайерн 0:2
0:1 Марио Манджукич (64), 0:2 Клаудио Писаро (90)

(в първия мач 0:2)

Ювентус:
Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини, Андреа Бардзали, Леонардо Бонучи, Симоне Падоин (69 - 33. Маурисио Исла), Пол Погба, Клудио Маркизио (79 - 24. Емануеле Дзакерини), Андреа Пирло, Квадво Асамоа, Мирко Вучинич, Фабио Куалярела (66 - 33. Алесандро Матри)
Треньор: Антонио Конте

Байерн (Мюнхен): Мануел Нойер, Филип Лам, Данте, Даниел ван Буйтен (35-17. Джером Боатенг), Давид Алаба, Ариен Робен, Хавиер Мартинес, Бастиян Швайнщайгер, Томас Мюлер, Франк Рибери (80 - 30.Луис Густаво), Марио Манджукич (83 - 14. Клаудио Писаро)
Треньор: Юп Хайнкес