Байерн победи като домакин Ювентус с 2:0 в първи четвъртфинален сблъсък помежду им от Шампионската лига. Комфортният аванс на баварците преди реванша в Торино след седмица бе изкован с голове на Давид Алаба (1) и Томас Мюлер (63).

Баварците имаха превъзходство през целия мач, но не успяха да запишат по-убедителен успех. Още в 26-ата секунда след първия съдийски сигнал Бастиан Швайнщайгер подаде към Давид Алаба, който изненада Джанлуиджи Буфон от около 30 метра за 1:0. При удара на австрийския национал топката рикошира в крака на чилиеца Артуро Видал, а Буфон може би подцени ситуацията. „Бианконерите” отговориха с преса и принудиха домакините да сгрешат на няколко пъти при изнасянето на топката. Удари на Андреа Пирло и Артуро Видал не успяха да намерят очертанията на вратата, пазена от Мануел Нойер.

В 16-ата минута домакините извършиха принудителна смяна, след като Тони Кроос се контузи и отстъпи мястото си на Ариен Робен, който само две минути по-късно стреля опасно, но Буфон отрази удара му. Последваха и пропуски на Франк Рибери и Данте, а натискът на баварците постепенно се засили. След половин час игра и удар на Швайнщайгер профуча опасно над вратата на Буфон. Само три минути по-късно пък Робен пропусна от чиста позиция след пас на Мюлер.

В 37-ата минута домакините претендираха и за дузпа, след като реферът Марк Клатенбърг прецени, че Джорджо Киелини не е извършил нарушение срещу Марио Манджукич. В самия край на полувремето Пирло изпълни корнер отдясно на вратата на Нойер, а Бонучи стреля с глава на сантиметри от напречната греда.

В първите минути след почивката Манджукич и Алаба обстрелваха вратата на Буфон, който обаче отрази и двата удара. Натискът на баварците се засили и в 63-ата минута те вкараха нов гол. Луис Густаво стреля отдалеч и затрудни максимално Буфон, след което топката попадна в Марио Манджукич, веднага подаде към Томас Мюлер, реализирал отблизо за 2:0. Телевизионните повторения обаче оставиха сериозни съмнения за засада на Манджукич при удара на Густаво.

След гола баварците намалиха оборотите и дадоха шанс на Ювентус да се посъбуди и да потърси гол на чужд терен. Антонио Конте замени Куалиарела и Матри с Вучинич и Джовинко. След това Мануел Нойер отрази удари на чилиеца Артуро Видал и Джовинко. В 80-ата минута Швайнщайгер центрира опасно, но Бофон се намеси решително и боксира. В самия край на мача домакините пропуснаха да направят победата си класическа, след като Мюлер на два пъти стреля от близка дистанция, но в първия случай Буфон спаси, а във втория не намери очертанията на опразнената врата.

В крайна Байерн взе комфортен аванс преди реванша в Торино на 10 април.

1:0 Давид Алаба (1), 2:0 Томас Мюлер (63)

Мюнхен, “Алианц Арена”
Съдия: Марк Клатенбърг (Англия)
Жълти картони: Луис Густаво, Манджукич (Байерн); Лихтщайнер, Киелини, Видал (Ювентус)

Байерн1.Мануел Нойер, 21.Филип Лам, 5.Даниел ван Буйтен, 4.Данте, 31.Бастиан Швайнщайгер, 7.Франк Рибери (90+3 - 11.Джердан Шакири), 30.Луис Густаво, 39.Тони Кроос (16 - 10.Ариен Робен), 27.Давид Алаба, 9.Марио Манджукич (90+1 - 33.Марио Гомес), 25.Томас Мюлер
Старши треньор: Юп Хайнкес

Ювентус: 1.Джанлуиджи Буфон, 15.Андреа Бардзали, 26.Щефан Лихтщайнер, 19.Леонардо Бонучи, 3.Джорджо Киелини, 13.Федерико Пелузо (75 - 6.Пол Погба), 21.Андреа Пирло, 23.Артуро Видал, 8.Клаудио Маркизио, 27.Фабио Куалиарела (65 - 12.Себастиан Джовинко), 32.Алесандро Матри (65 - 9.Мирко Вучинич)
Старши треньор: Антонио Конте