Барселона се класира за полуфиналите на Шампионската лига. Каталунците измъкнаха 1:1 срещу Пари Сен Жермен в четвъртфинален мач-реванш и след 2:2 в първата среща продължават напред в турнира. Жребият е в петък, а се класираха още Байерн, Реал (Мадрид) и Борусия (Дортмунд).

Мачът започна със силен натиск на домакините и още във 2-ата минута Шави можеше да открие резултата. Каталунците срещнаха добре организиран отпор от страна на съперника и трудно стигаха до голови позиции. След 20-ата минута и гостите погледнаха по-смело напред. Първо Езекиел Лавеци, а после и Хавиер Пасторе се оказаха на стрелкови позиции, но пропуснаха да нанесат удар. После Давид Вия и Педро се разминаха с гола. В 40-ата минута Ибрахимович поиска дузпа след сблъсък с Виктор Валдес, но съдията не уважи претенциите на шведа. Иниеста изведе отлично Фабрегас между двама защитници на ПСЖ, Сеск пробяга близо 30 метра с топка в краката, но стреля покрай вратата.

Веднага след почивката Барселона получи неочакван удар. В 50-ата минута бърза контраатака на гостите завари неподготвена защитата на домакините. Ибрахимович и Пасторе си размениха пасове в центъра на терена, шведът изведе Хавиер в чиста позиция срещу вратаря Валдес. Пасторе го преодоля и опъна мрежата – 0:1!

3 минути по-късно отново голмайсторът можеше да покачи, но пропусна. После рикошет попречи на Иниеста и на Бускетс да се окажат в голова позиция. Комплицираната ситуация накара треньорът на Барса Тито Виланов да вкара в боя последния си коз – Лео Меси. Аржентинецът веднага вся паника в редиците на френския гранд и в 71-ата минута именно той асистира за изравнителното попадение. Дани Алвес подаде на Меси, който бързо финтира двама защитници и пусна към Вия. Нападателят пък от своя страна чукна топката към Педро, а той простреля безпомощния вратар Салваторе Сиригу за крайното 1:1! Барса се класира на полуфинал.

ПСЖ е единственият френски отбор, който не е губил на “Камп Ноу” в два мача. Предишното реми бе спечелено през 1995 г.Единственият френски тим, постигал успех над Барселона на “Камп Ноу”, е Метц. Това става през октомври 1984 г. в турнира КНК. Барселона няма загуба в последните си 21 домакински срещи в ШЛ – 16 победи и 4 ремита. ПСЖ отпадна без поражение в последните си 8 двубоя в Шампионската лига. По този начин момчетата на Карло Анчелоти изравниха най-успешната серия на тима в турнира след 8-те поредни мача без загуба между септември 1994 и март 1995 г.

Парижани загубиха само две от последните си 8 гостувания в Испания в евротурнирите, като в тях записаха 4 победи и 2 равенства.
Барселона е вкарал гол във всеки от 12-те си мача в Шампионската лига срещу френски отбори. Всички 20 гола на ПСЖ в ШЛ през този сезон са отбелязани с удари от наказателното поле.

0:1 Хавиер Пасторе (50), 1:1 Педро (71)

(в първия мач 2:2)

Барселона: Виктор Валдес, Даниел Алвеш, Жерар Пике, Адриано Кореа (62 - 10.Леонел Меси), Жорди Алба, Шави, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста, Педро Родригес, Сеск Фабрегас (62- 15. Марк Мартра), Давид Вия (84 - 25. Алекс Сонг)
Треньор: Тито Валанова

ПСЖ: Салваторе Сиригу, Кристоф Жале (88 - 23. Грегъри ван дер Вил), Алекс, Тиаго Силва, Максуел, Жереми Менез, Марко Верати (83 - 32. Дейвид Бекъм), Тиаго Мота, Хавиер Пасторе, Есекиел Лавеци (81 - 19. Кевин Гамейро), Златан Ибрахимович
Треньор: Карло Анчелоти