Борусия (Дортмунд) се класира за полуфиналите на Шампионската лига след невероятна драма. Германският тим победи Малага с 3:2 у дома в четвъртфинален мач-реванш и след 0:0 в Испания в първата среща продължава напред в турнира.

Сблъсъкът на “Сигнал Идуна Парк” премина през много обрати и определено не беше за хора със слаби сърца.
Футболистите на Юрген Клоп се опитаха да упражнят известен натиск в началото, но срещнаха организан отпор. В редките случаи, когато те успяваха да се измъкнат от плътната опека на гостите, действаха припряно и топката бързо им биваше отнемана.
Наказанието дойде в 25-ата минута. Многоходова комбинация в тила на Борусия доведе до размяна на пасове между Сантана и Хоакин. Последният си нагласи топката на левия крак и с кинжален удар от границата на пеналта откри резултата – 0:1.

Домакините се окопитиха чак 10-ина минути по-късно, когато атаките им започнаха да стават по-съсредоточени. В 40-ата минута фантастична комбинация завърши с пас на Ройс, който изведе Роберт Левандовски сам срещу Вилфредо Кабалеро. Полякът преодоля вратаря и на празна врата вкара за 1:1.

Веднага след почивката Малага пропусна отличен шанс за втори гол. Иско отклони с глава центриране от фаул и Хоакин плонжира и отново с глава стреля. Вратарят Вайденфелер с котешки рефлекс изби в корнер. В 52-ата минута пък Гьотце се провали пред гола отблизо.

Голямата драма настъпи в заключителните 10 минути на двубоя. В 82-ата Иско изведе Жулио Баптиста зад гърба на защитата. Звяра пусна към останалия в засада Елизеу, който спокойно вкара топката в празната врата. Главният рефер обаче призна гола и гостите поведоха с 1:2!

Това обаче изобщо не смути домакините и те се вдигнаха на отчаян щурм. Той се увенча с успех и в 1-ата минута на добавеното време Борусия изравни. Демикелис сбърка при едно центриране в наказателното поле, в суматохата няколко играчи в жълто-черно се оказаха зад гърба му и Марко Ройс успя да добута топката в мрежата за 2:2. Истинската драма обаче тепърва предстоеше. Само 120 секунди по-късно ново подаване в пеналта на гостите доведе до поредното меле. В крайна сметка Фелипе Сантана довкара зад голлинията и донесе изстраданата победа на Борусия с 3:2!

0:1 Хоакин (25), 1:1 Роберт Левандовски (40), 1:2 Елизеу (82), 2:2 Марко Ройс (90+1), 3:2 Фелипе Сантана (90+3)

(в първия мач 0:0)

Борусия (Дортмунд): 1.Роман Вайденфелер, 26.Лукаш Пишчек, 4.Невен Суботич, 27. Фелипе Сантана, 29.Марсел Шмелцер, 8.Илкай Гюндоган (86 - 15. Матс Хумелс), 6.Свен Бендер (73 - 18.Нури Шахин), 16. Якуб Блашиковски (72 - 23. Юлиан Шибер), 10.Марио Гьотце, 11.Марко Ройс, 9.Роберт Левандовски
Треньор: Юрген Клоп

Малага: 13.Вили Кабайеро, 2.Хесус Гамес, 21. Серхио Санчес, 5.Мартин Демикелис, 25.Антунеш, 8.Жереми Тулалан, 6.Игнасио Камачо, 7.Хоакин (87 - 27.Франсиско Портильо), 10.Жулио Баптиста (83 - 24. Роке Санта Крус), 22.Иско, 17. Дуда (73 - 18. Елизеу)
Треньор: Мануел Пелегрини