Малага и Борусия (Дортмунд) направиха нулево равенство в първи 1/4-финал на Шампионската лига и оставиха интригата за реванша през следващата седмица. По този начин “жълто-черните” продължават без загуба в турнира. Германският тим е единственият отбор без поражение от началото на сезона в ШЛ.

Първата възможност за гол се откри пред домакините, когато в седмата минута Хавиер Савиола стреля вляво от вратата на Роман Вайденфелер. След това обаче вратарят на Малага Вили Кабайеро отрази два опасни удара на Марио Гьотце, а Мартин Демикелис с рутина спря голова атака на Роберт Левандовски.

Капитанът на андалусийския тим Велигтон, който ще пропусне реванша заради натрупани картони, опита опасен удар три минути преди почивката, но Вайденфелер спаси. Гостите отвърнаха с мощен изстрел на Себастиан Кел, а веднага след интервала и Левандовски пробва рефлекса на Кабайеро. В 66-ата минута удар на Иско беше отразен от вратаря на Борусия (Дортмунд).

С напредването на мача двата тима се умориха и головите положения намаляха, а отборите се отказаха от атакуващите си схеми и заложиха на запазването на резултата и предотвратяването на късен гол във вратата си. Удар по Малага беше жълтият картон на защитника Мануел Итура, който ще пропусне реванша на “Сигнал Идуна Парк”.

Малага: 13.Вили Кабайеро, 2.Хесус Гамес, 3.Велигтон, 5.Мартин Демикелис, 25.Антунеш, 8.Жереми Тулалан, 16.Мануел Итура, 7.Хоакин, 10.Жулио Баптиста (76-24.Роке Санта Крус), 22.Иско (87-17.Дуда), 9.Хавиер Савиола (67-27.Франсиско Портийо)

Борусия (Дортмунд): 1.Роман Вайденфелер, 26.Лукаш Пишчек, 4.Невен Суботич, 27.Фелипе Сантана, 29.Марсел Шмелцер, 8.Илкай Гюндоган, 5.Себастиан Кел (79-6.Свен Бендер), 19.Кевин Гроскройц, 10.Марио Гьотце (90-21.Оливер Кирх), 11.Марко Ройс (69-23.Юлиан Шийбер), 9.Роберт Левандовски