Представящият се трагично напоследък Черноморец надделя с минималното 1:0 срещу аутсайдера Монтана в мач от 20-ия кръг на "А" група. По този начин "акулите" най-после успяха да запишат първи успех за 2013 година, след като в първите 4 кръга от пролетния дял инкасираха само загуби - по 0:2 от "Левски", ЦСКА и Локомотив (Пловдив), както и 1:2 от "Ботев" (Пловдив).

Единственото попадение в днешната среща на стадион "Лазур" реализира Яни Пехливанов в 29-ата минута.

С прибравените 3 точки Черноморец събра 30 в актива си и се утвърди на 7-ото място, на 4 пред осмия Славия. Монтана пък остава на последната 16-а позиция с 13 точки.

Мачът на стадион "Лазур" между избраниците на Херо и Стойчо Стоев започна равностойно, като двата тима си размениха по една възможност в началните минути. В 7-ата Антон Костадинов опита с летящ плонж да изпрати топката във вратата на Стоян Колев след центриране на Антон Личков, но го прави неточно. Десетина минути по-късно и "акулите" бяха близо до откриване на резултата, но първо удар на Орелиен Лола бе избит от бранителя на гостите Иван Михов, а след това Тодор Паланков стреля в аут от добра позиция.

В 29-ата Черноморец откри резултата. Домакините получиха правото да изпълнят корнер, Ванчо Траянов центрира, Цветомир Цонков отклони с глава към Яни Пехливанов, който също с глава засече от близко разстояние и реализира в мрежата на Христо Иванов - 1:0.

Гостите създадоха най-добрата си възможност за изравнително попадение в 54-ата минута. Тогава Даниел Младенов стреля от около 10-ина метра, но твърде слабо и Стоян Колев улови топката, запазвайки мрежата си суха.

До края на двубоя шансове за Черноморец пропуснаха Паланков, Преслав Йорданов и Исуф Уатара. В 89-ата пък отново Даниел Младенов можеше да накаже Стоян Колев, но стреля над напречната греда и така крахкия аванс на "акулите" се запази до последния съдийски сигнал.

ЧЕРНОМОРЕЦ - МОНТАНА 1:0
1:0 Яни Пехливанов (29)

Двубоят по минути с БЛИЦ
19 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Яни Пехливанов от състава на Черноморец.
29 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Черноморец! Яни Пехливанов дава преднина на домакините. "Акулите" получиха корнер, Ванчо Траянов центрира, Цонков отклони с глава към Пехливанов, който също с глава засече от близко разстояние и реализира в мрежата на Монтана.
38 - Принудителна смяна в състава на домакините. Лола е контузен и не може да продължи участие в срещата.
45 - Край на първото полувреме.

54 - Добра ситуация за Даниел Младенов. Играчът на Монтана шутира слабо, Стоян Колев лови.
72 - Удар на Паланков, Христо Иванов спасява.
74 - Изстрел на Преслав Йорданов, топката преминава над вратата на гостите.
79 - smqna.jpg Наставникът на Монтана Стойчо Стоев извършва втора смяна. Димитър Илиев отстъпва мястото си на Спас Георгиев.
89 - Коварен удар на Даниел Младенов минава над напречната греда на домакините.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Черноморец победи Монтана с 1:0.

ЧЕРНОМОРЕЦ: 12.Стоян Колев, 21.Александър Башлиев, 44.Венелин Филипов, 15.Ванчо Траянов, 32.Цветомир Цонков, 6.Тодор Паланков, 9.Преслав Йорданов (80-78.Лорис Арно), 17.Крум Стоянов, 18.Орелиен Лола (39-30.Лъчезар Балтанов), 20.Яни Пехливанов, 32.Исуф Уатара (90-7.Борислав Балджийски)
Резерви: 1.Ник Дашев, 7.Борислав Балджийски, 14.Милчо Ангелов, 17.Станислав Дрянов, 30.Лъчезар Балтанов, 39.Янис Юсеф, 78.Лорис Арно
Треньор: Димитър Димитров

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 25.Мартин Дечев, 3.Иван Михов, 14.Антон Личков, 20.Мартин Ковачев, 8.Димитър Илиев (79-7.Спас Георгиев), 22.Антон Костадинов (85-19.Венцислав Иванов), 27.Тиаго Мирасема, 11.Илиян Илиев, 23.Даниел Младенов, 10.Атанас Чепилов (59-9.Владислав Златинов)
Резерви: 12.Веселин Цветковски, 5.Мартин Сечков, 7.Спас Георгиев, 17.Георги Пашов, 18.Владимир Мичев, 19.Венцислав Иванов, 9.Владислав Златинов
Треньор: Стойчо Стоев