Монтана победи с минималното 1:0 Черноморец на своя стадион и записа първа победа от началото на шампионата. Голът за домакините бе дело на Йордан Тодоров още в 7-ата минута.

Двубоя започна по най-добрия начин за домакините, които откриха резултата още в 7-ата минута, когато Йордан Тодоров получи добра топка от Мечечиев и с плътен удар вкара топката в мрежата на Стоян Колев. Черноморец не можа да се отърси от шока до края на полувремето ис е отчете само с един неточен удар с глава на Дянков. Домакините пък пропуснаха да удвоят преднината си, след като Димитър Илиев стреля силно, но Колев успя с мъка да избие в корнер.

Второто полувреме не предложи нищо ново на зрителите. Въпреки предприетите на почивката смени от Димитър Димитров Черноморец не успя да застраши сериозно вратата на домакините. Монтана от своя страна имаше възможност на два пъти чрез Миро Антонов да удвоят резултата, но нападателят не бе концентриран и пропиля открилите се възможности. В крайна сметка Монтана успя да вземе първа победа и първи точки в настоящото първенство и да отлепи от последното място.

Черноморец пък записа 3-а загуба и все още няма спечелен мач в “А” група този сезон. “Акулите” са 14-и с 2 точки.

МОНТАНА - ЧЕРНОМОРЕЦ 1:0
1:0 Йордан Тодоров (7)

7-  topka.jpg ГООЛ за Монтана! Йордан Тодоров открива резултата след като Мечечиев напредна от дясното крило, центрира за Йордан Тодоров, който с удар в долния ляв ъгъл бележи
25- Даниел Младенов стреля силно, но Цветковски изби в корнер
36- Миро Антонов върна към Димитър Илиев, който стреля опасно, но Колев изби
42- Неточен удар на Дянков с глава
46- smqna.jpg Две смени на полувремето в Черноморец - Венци Христов и Венко Филипов се появяват в игра на местата на Гаел и Пламен Димов
63- Венци Христов бе оставен непокрит в наказателното поле, но стреля слабо и Колев лови
70- Колев излезе неразчетено, за да изчисти топката, но не успя, Тодоров пое топката, но не успя да се разпише в напълно опразнената врата
72- smqna.jpg Смяна в състава на домакините - Петър Петров влиза на мястото на Антон Костадинов

montana.jpgМонтана: 1. Веселин Цветковски, 17. Георги Пашов, 20. Мартин Ковачев, 25. Милен Лахчев 14. Антон Личков, 16. Димитър Петков, 2. Георги Мечечиев (60- 4. Виктор Дениран), 7. Йордан Тодоров, 22. Антон Костадинов (72- 10. Петър Петров), 19. Мирослав Антонов-к, 8. Димитър Илиев
Резерви: 12. Ивайло Яначков, 6. Мартин Сечков, 4. Виктор Дениран, 18. Деян Христов, 11. Атанас Чипилов, 10. Петър Петров, 23. Спас Георгиев
Старши треньор: Атанас Джамбазки

ЧЕРНОМОРЕЦ:
12.Стоян Колев, 2.Траян Дянков, 3.Георги Терзиев, 6.Тодор Паланков, 22.Цветомир Цонков, 11.Даниел Младенов (75- 9.Преслав Йорданов), 25.Пламен Димов (46- Венко Филипов), 32.Исуф Утара, 37.Жереми Фо-Поре, 92.Гаел Нландулу (46- 10.Венцислав Христов), 91.Яник Боли
Резерви: 43.Янко Георгиев, 9.Преслав Йорданов, 5.Николай Николов, 10.Венцислав Христов, 30.Лъчезар Балтанов, 20.Яни Пехливанов, 17. Крум Стоянов, Венко Филипов
Треньор: Димитър Димитров