Банско постигна изключително ценна победа с 2:0 при гостуването си на Спартак (Варна) в мач от 17-ия кръг на "Б" група. По този начин футболистите от зимния курорт остават на 3 точки зад лидерите Нефтохимик и “Раковски” и имат реални шансове за влизане в елита от следващия сезон.

Въпреки категоричния резултат, победата на гостите не дойде лесно. "Соколите", дебют за които записа Еньо Кръстовчев, нямаха никакъв късмет в завършващата фаза и удариха цели 4 греди.

Още в 12-ата минута Петър Тончев засече центриране отляво, Генко Славов изби, но след последвало разбъркване топката стигна до Благой Наков, който на празна врата вкара – 0:1.

В 35-ата Петър Тончев центрира отдясно и Калоян Стоянов, оставен непокрит около точката на дузпата, с глава реализира за 0:2.

В последните минути на първото полувреме Спартак изпусна две стопроцентови положения. Първо след далечен удар вратарят на Банско не се намеси добре, отбитата топка попадна в Иван Цачев, който от три метра стреля в крака му. Малко след това при нова опасна атака юношата на "Левски" нацели страничната греда, отбитата топка попадна на главата на Кръстовчев, който от границата на малкото наказателно поле уцели напречната греда.

След почивката нов гол не падна. На още два пъти гредите спасяваха Банско. В 50-ата минута Георги Филипов засече с глава, но право в гредата. В 81-ата и Боян Илиев стори същото и така Спартак записа загуба пред собствена публика.

След поражението "соколите" са на 7-ото място с 28 точки, колкото има и седмият Спартак (Плевен).

"Б" ГРУПА - 17 КРЪГ

30 март 2013 г. (събота), 15:30 часа:
ПИРИН (Разлог) - НЕФТОХИМИК 2:5
за Нефтохимик: 0:1 Любомир Божинов (4), 0:2 Живко Петков (44), 0:3 Живко Петков (46), 1:4 Емануил Манев (71), 1:5 Стамен Ангелов (85)

"РАКОВСКИ" - ВИДИМА-РАКОВСКИ (Севлиево) 2:1
1:0 Цветан Павлов (8), 1:1 Георги Стойчев (45), 2:1 Емил Петков (53)

31 март 2013 г. (неделя), 17:00 часа
ЧАВДАР (Етрополе) - ЛЮБИМЕЦ 1:3

СПАРТАК (Плевен) - СЕПТЕМВРИ (Симитли) 1:0
1:0 Любомир Иванов (90)

КАЛИАКРА (Каварна) - ШУМЕН 2:2
0:1 Стефано Боайота (46), 0:2 Джанмарко Пичони (79), 1:2 Владислав Узунов (85), 2:2 Фабрис Фока (90)

СПАРТАК (Варна) - БАНСКО 0:2
0:1 Благой Наков (12), 0:2 Калоян Стоянов (35)

СВЕТКАВИЦА (Търговище) - СЛИВЕН 3:0 служ.