ЦСКА победи като домакин Миньор с 3:0 в мач от 19-тия кръг на “А” група. Головете реализираха Мартин Камбуров, Игнасио Лорес Варела и Иван Бандаловски. След успеха “червените” са на четвърто място с 38 точки, колкото има петият “Ботев” (Пловдив). ЦСКА обаче вече е на четири точки от втория “Левски”. Дебют с червената фланелка срещу тима от Перник направиха бразилецът Марсиньо и юношата Богомил Христов. Следващият мач на ЦСКА е в сряда (3 април), четвъртфинал-реванш за Купата на България срещу Локомотив София. В първия двубой двата тима направиха равенство 0:0 в Своге.

Милен Радуканов за първи път разчиташе на абсолютно всички футболисти, с изключение на трайно контузения Антон Карачанаков. В защита ЦСКА започна с Бандаловски, Костадин Стоянов и Апостол Попов, а отляво – Михаил Венков. В средата на терена като вътрешни халфове стартираха Лукас Саша и Анисе, по крилата Присо и Варела, а напред Платини и Камбуров.

През целия мач ЦСКА имаше пълен превес на терена и победи заслужено Миньор, който едва събра отбор преди началото на пролетния дял от сезона. “Червените” обаче направиха доста грешки, особено Нджонго Присо, който си навлече гнева на феновете. Камерунецът за пореден мач беше много деен, не спря да тича по крилото, но всеки път грешеше при подаване или удар и не показа никаква ефективност. В 12-ата минута Присо не успя да вкара от два-три метра с глава. След това с пропуск се отчете и Камбуров, който от почти легнало положение стреля, но не затрудни вратаря на Миньор Боян Пейков. След това ЦСКА набързо поведе с два бързи гола. В 33-ата минута двойно подаване изведе Мартин Камбуров вляво в наказателното поле и с лекота прати топката във вратата. Това е първи гол за нападателя, след като премина в ЦСКА през зимата. В 37-ата минута Платини намери с хубав пас Варела в наказателното поле и той без забавяне от движение прати топката във вратата на перничани за 2:0. През цялото първо полувреме гостите играха затворено и чакаха съперника пред наказателното си поле. С добри изяви в ЦСКА се понравиха Платини и Варела, които бяха в основата на по-интересните и нестандартни атаки.

В началото на второто полувреме домакините намалиха оборотите, а Миньор заигра малко по-добре. Николай Тодоров-Кайзера направи две смени на полувремето, в игра се появиха Франк Маду и Ивайло Стоянов. С интерес се очакваше влизането на Маду, който в предишния кръг вкара гол на Литекс при загубата с 1:2. Нджонго Присо продължи да къса нервите на феновете с пропуски и неадекватни отигравания. В 66-ата минута крилото не успя да прати топката в почти опразнената врата. След това няколко пъти финтираше съперници, влизаше в наказателното поле, но в последния момент изпускаше топката. В 63-ата минута Камбуров отстъпи мястото си на Спас Делев, а малко след това дебют в официален мач за ЦСКА направи и Марсиньо. Бразилецът влезе на мястото на Платини. В 78-ата минута Иван Бандаловски оформи класическото 3:0. Варела центрира от корнер, играч на домакините отклони топката с глава към Бандаловски, който на задната греда отблизо с глава реализира. В 83-ата минута Милен Радуканов даде шанс и на юношата на “червените” Богомил Христов да дебютира за първия отбор. С излизането на Платини хубавите атаки на “армейците” намаляха, а и играчите спестиха сили за предстоящия четвъртфинал-реванш за Купата на България срещу Локомотив София в сряда.