Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙМ 3!

ЦСКА победи Миньор с 4:1 в мач от 4-ия кръг на “А” група. Това е първи успех за “червените” от началото на сезона, след като преди това записаха загуба от Литекс и равенства срещу Черноморец и Локомотив (Пловдив). По два гола за успеха отбелязаха Станко Йовчев и Антон Карачанаков, за перничани се разписа Милен Василев. Двубоят се игра в Своге заради наказание на Миньор.

Особено щастлив е денят за юношата на ЦСКА Станко Йовчев, който в последните години е постоянно обсъждан от феновете. Йовчев е неразделна част от състава от години, но не получаваше шанс за изява. Не веднъж нападателят е обект на коментари, които поставят под съмнение качествата му. Стойчо Младенов днес го пусна в титулярния състав, тъй като Шеридън беше освободен през седмицата. Останалите в стартовия състав на “армейците” бяха ясни. В защита на мястото на контузения Иван Бандаловски игра Ангел Грънчов, в средата Апостол Попов и Пламен Крачунов, а отляво Нилсон Антонио. В средата на терена започнаха Тодор Янчев, Лукас Саша, Присо и Карачанаков по крилата. В атака действаха Станко Йовчев и Анисе.

През първото полувреме ЦСКА продължи да играе слабо, както в първите мачове от началото на сезона. Още в 5-ата минута Брахими остана сам срещу Черни, но би неточно. В 15-ата минута Милен Василев откри резултата в полза на Миньор, след като нахлу необезпокояван в наказателното поле и разстреля вратаря на “червените”. След попадението столичани започнаха да атакуват малко повече и логично изравниха. В 27-ата минута Антон Карачанаков направи 1:1 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. До края на първото полувреме единствено Милен Василев имаше една възможност да затрудни вратаря Черни, но би в аут.

Второто полувреме започна с бързи голове за ЦСКА, който за първи път показа нещо по-стойностно от началото на новия шампионат. В 52-ата минута Станко Йовчев отбеляза за 2:1 с глава след центриране на Присо отдясно. Това е първото попадение за “армейците” от игрова ситуация от началото на сезона. Срещу Черноморец (1:1) Траян Дянков си вкара автогол, а голът на Карачанаков през първата част е от пряк свободен удар. В 58-ата минута юношата Станко Йовчев обърна резултата с нов гол за 2:1. Той получи хубав пас от Карачанаков, измъкна се от защитата и прати топката във вратата на Боян Пейков.

ЦСКА продължи да има игрово предимство, футболистите заиграха с настроение. В 72-ата минута Антон Карачанаков реализира за 4:1 след страхотен далечен удар. Топката попадна точно в сглобката между двете греди и влетя в мрежата. До края на двубоя Стойчо Младенов извърши една смяна, на мястото на голмайстора Станко Йовчев влезе юношата Григол Долапчиев. В последните минути именно младокът намери Присо в удобна позиция, но той би много силно в аут.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1
1 - удар на Апостол Попов с глава след центриране на Карачанаков, но в аут
4 - Добра атака на Миньор отляво, Милен Василев центрира в наказателното поле на ЦСКА, но Нилсон успя да избие топката пред крака на Брахими
5 - ПРОПУСК за Миньор, Брахими остана сам в наказателното поле, но би неточно
15 - topka.jpg ГООЛ за Миньор, голмайстор Милен Василев. Пое топката пред наказателното поле, влезе необезпокояван от никого и с плътен шут реализира
18 -
далечен удар на Лукас Саша, но в аут
23 - жълт картон за Тодор Янчев
25 - Антон Карачанаков стреля от фаул, над напречната греда
27 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Антон Карачанаков след перфектно изпълнение на пряк свободен удар
35 - далечен удар на Грънчов, но в аут
45+2 - Милен Василев продължава да създава смут в защитата на ЦСКА, стреля опасно, но над вратата
45+2 - край на първото полувреме
----------------------------------------------------------------
52 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Станко Йовчев. Нападателят засече с глава центриране на Присо отдясно. Това е първи гол от игрова ситуация за ЦСКА през новия сезон. Траян Дянков от Черноморец си отбеляза автогол при равенството 1:1 с ЦСКА, а днес Карачанаков реализира от пряк свободен удар
58 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Станко Йовчев. Антон Карачанаков изведе Станко Йовчев, който се измъкна от защитата и прати топката във вратата на Пейков
68 -
центриране в наказателното поле на Миньор, но Стойчев избива
72 - topka.jpg ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Антон Карачанаков. Перфектен гол, Карачанаков прати топката в сглобката на двете греди
77 -
далечен удар на Милен Василев в аут
90 - 2 смени в ЦСКА, на мястото на

МИНЬОР - ЦСКА 1:4
1:0 Милен Василев (15), 1:1 Антон Карачанаков (27), 1:2 Станко Йовчев (52), 1:3 Станко Йовчев (58), 1:4 Антон Карачанаков (72)