Дания записа класическа победа с 3:0 над Чехия в мач от нашата Група “В” от квалификациите за Мондиал 2014. “Червеният динамит” избухна през второто полувреме в Острава и събра увереност преди мача с България в Копенхаген във вторник.

Андреас Корнелиус откри резултата в 57-ата минута със силен удар по напречната греда. Десет минути по-късно Симон Кяер се разписа с глава. Ники Зимлинг окончателно реши спора осем минути преди края, когато домакините се бяха втурнали в атаки към вратата на гостите.

С този успех Дания събра пет точки и излезе пред Чехия в класирането заради по-добра голова разлика. Двата тима са на четири точки зад България, която разнищи Малта с 6:0. Датчаните приемат нашия тим във вторник. На чехите предстои гостуване в Армения. Лидер е Италия с 10 точки. “Адзурите” имат визита на Малта във вторник.