Анжи направи домакинско 1:1 с Криля советов в мач от 21 кръг на руската Премиер лига. В този двубой тимът откри новия си стадион в Каспийск – “Анжи Арена”. Градът е на 14 км от Махачкала.

Срещата започна с малък скандал, тъй като нападателят на Криля советон Шамил Ляхиялов се обърна с гръб към руското знаме при изпълнението на националния химн преди мача.

В 37-ата минута гостите останаха с човек по-малко, когато Александър Амисулашвили получи втори жълт картон за груб фаул срещу Самуел Ето`о в средата на терена.

Въпреки намаления си състав Криля советов откри резултата в 67-ата минута, когато Сергей Корниленко се разписа с удар от границата на наказателното поле при контраатака.

Девет минути преди края Ласина Траоре изравни за Анжи. Юри Жилков центрира отляво, Сергей Верьомко спаси удара на Жоао Карлос с глава, но Траоре се разписа при добавката.

Анжи заема второ място в класирането, на седем точки зад лидера ЦСКА (Москва). Криля советов заема 14-а позиция със 17 точки, на три зад Волга.

На 17 март: Терек – Рубин, Зенит – Мордовия

КЛАСИРАНЕ: 1.ЦСКА (МОСКВА) 49, 2.Анжи 42, 3.Зенит 38, 4.Спартак (Москва) 36, 5.Кубан 36 и др.