Бенфика се класира без проблеми за четвъртфиналите в Лига Европа. Тимът на Жорже Жезус победи Бордо с 3:2 като гост в осминафинален мач-реванш. В първата среща лисабонските “орли” също измъкнаха успеха, но с 1:0. Сега, на иначе негостоприемния “Жак Шабан-Делма”, гостите се чувстваха като пълни господари. В 30-ата минута десният бек Жардел откри за Бенфика, а домакините дълго време не можеха да се отърсят от шока. Едва четвърт час преди края малиецът Шейк Диабате успя да изравни. Още при ответната атака обаче парагвайският таран Оскар Кардосо (194 см) порази отново мрежата зад гърба на Седрик Карасо за 1:2. След един рикошет Жардел си вкара автогол и изравни резултата – 2:2, в 90-ата минута. След бърза контраатака в добавеното време отново Кардосо фиксирай крайното 2:3.

Жребият за 1/4-финалите на Лига Европа е днес от 13:40 часа българско време в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).

(общ резултат 2:4, в първия мач 0:1)
0:1 Жардел (30), 1:1 Шейк Диабате (74), 1:2 Оскар Кардосо (75), 2:2 Жардел (90+1-авт.), 2:3 Оскар Кардосо (90+2)

Бордо, “Стад Шабан-Делма”
Съдия: Овидиу Алин Хатеган (Румъния)
Жълти картони: Енрике, Обраняк, Бен Халифа (Бордо); Родерик, Ола Джон, Перейра (Бенфика)

Бордо: 16.Карасо, 3.Енрике, 28.Тремулинас, 25.Мариано (72 - 8.Бен Халифа), 6.Сане, 18.Плашил, 19.Морис-Белей (78 - 12.Сако), 4.Обраняк, 26.Сертик (68 - 17.Биого Поко), 20.Сайве, 14.Диабате

Бенфика: 1.Артур Мораес, 33.Жардел, 3.Родерик, 35.Перес, 20.Гайтан, 21.Матич, 18.Салвио (88 - 14.Перейра), 34.Андре Алмейда, 25.Малгарехо, 15.Ола Джон (84 - 17.Карлос Мартинш), 19.Родриго (66 - 7.Кардосо)