Португалският гранд Бенфика победи като домакин Бордо с 1:0 в първи двубой от 1/8-финалния сблъсък помежду им в турнира Лига Европа. Успехът за „лисабонските орли” дойде след автогол на вратаря на жирондинци Седрик Карасо (21-авт.) при мощен удар на Родриго.

Гостите от Франция започнаха по-добре на „Ещадио Да Луж”, но не успяха да се възползват от териториалното си преимущество, а освен това през целия мач не създадоха чисто голово положение. В 21-ата минута „орлите” доста изненадващо с оглед на случващото се на терена поведоха, след като Родриго стреля мощно от дъгата пред наказателното поле, а топката се отклони от тялото на вратаря Седрик Карасо и опъна мрежата за 1:0. До края на първата част домакините бяха по-активни и можеха да увеличат преднината си, но късметът бе на страната на жирондинци.

След почивкаа футболистите на Бордо атакуваха епизодично и това бе крайно недостатъчно, за да стигнат до изравнително попадение, което да увеличи шансовете им за класиране в следващия етап. „Орлите” също не създадоха опасности пред вратата на Карасо и се задоволиха с минимален аванс от един чист гол преди реванша в Бордо след точно една седмица на 14 март.

1bor.jpg______________.jpgБенфика - Бордо 1:0
1:0 Седрик Карасо (21-авт.)

Лисабон, ст. "Ещадио Да Луж"
СъдияАлон Йефет (Израел)
Жълти картони: Карлос Мартинс и Родриго (Бенфика)

Бенфика: 1.Артур Мораес, 4.Луизао, 24.Гарай, 3.Родерик, 20.Гайтан, 17.Карлос Мартинс (64 - 35.Перес), 34.Андре Алмейда, 7.Кардосо (63 - 18.Салвио), 25.Мелгарехо, 15.Ола Джон (74 - 11.Лима), 19.Родриго

Бордо: 16.Карасо, 3.Енрике, 28.Тремулинас, 25.Мариано, 6.Сане, 18.Плашил, 22.Фаубер (43 - 24.А.Траоре), 19.Морис Белей (79 - 8.Бен Халифа), 4.Обраняк, 26.Сертик, 15.Ролан (66 - 11.Белион)