Лацио победи отново Щутгарт, но този път с 3:1 у дома в реванш от 1/8-финалите на Лига Европа и с общ резултат 5:1 продължи към четвъртфиналите на турнира. С хеттрик за успеха на „орлите” пред празните трибуни на „Олимпико” заради наказание се отчете Либор Козак (6, 8, 87), а почетният гол за швабите бе дело на Тамаш Хайнал (62). След тази победа Лацио остава единственият отбор в турнира, който все още няма загуба през този сезон.

Италианският тим поведе още в 6-ата минута, когато Раду подаде към Либор Козак, който се възползва от грешка на Рафаел Холцхаузер и вкара за 1:0. Сами две минути по-късно след бърза контраатака топката стигна до Козак, който реализира втория си гол във вратата на Улрих – 2:0. Постепенно домакините намалиха оборотите и в 18-ата минута Щутгарт можеше да намали, но ударът на Ибишевич бе отразен от Маркети, който пък получи тежка контузия в 41-ата минута и бе заменен принудително от Албано Бисари.

След почивката гостите бяха по-активни и Бисари спаси последователно удари на Сакай и Холцхаузер. Резервният страж на Лацио обаче капитулира в 62-ата минута, когато Македа подаде към Тамаш Хайнал, който с премерен удар вкара почетния гол за гостите – 2:1.

Три минути преди края Кандрева подаде към Козак, който оформи своя хеттрик и крайното 3:1. Така Лацио се класира за четвъртфиналите на Лига Европа.

Жребият за 1/4-финалите на Лига Европа е днес от 13:40 часа българско време в централата на УЕФА в Нион (Швейцария).

(общ резултат 5:1, в първия мач 2:0)
1:0 Либор Козак (6), 2:0 Либор Козак (8), 2:1 Тамаш Хайнал (62), 3:1 Либор Козак (87)

Рим, “Олимпико”
Съдия: Том Харалд Хаген (Норвегия)
Жълти картони: Биаба (Лацио), Хайнал и Ибишевич (Щутгарт)

Лацио: 22.Маркети (43 - 1.Бисари), 2.Сиани, 20.Биава, 26.Раду, 6.Маури (65 - 24.Ледесма), 8.Ернанес (74 - 7.Едерсон), 17.Бруно Перейриня, 87.Кандрева, 19.Лулич, 23.Онази, 18.Козак

Щутгарт:
1.Улрайх, 5.Тасчъ, 21.Молинаро, 6.Нидермайер, 2.Сакай, 20.Гентнер, 31.Оказаки, 30.Хайнал (74 - 7.Харник), 26.Холцхаузер, 9.Ибишевич, 93.Македа (64 - 16.Траоре)