Щутгарт загуби у дома от Лацио с 0:2 в първа среща помежду им от 1/8-финалите на Лига Европа и е на път да отпадне от надпреварата. Головете за успеха на "орлите" реализираха Едерсон (21) и Оджени Онази (56). В предишния кръг Лацио елиминира друг германски тим - Борусия (Мьюнхенгладбах), а любопитна подробност от участието на Щутгарт в турнира е, че отборът още няма победа у дома.

Швабите бяха по-активни в началото, но не успяха да преодолеят вратаря на гостите Маркети. „Римските орли” поведоха още с първата си по-смислена атака в 21-ата минута, когато португалецът Бруно Перейриня даде извеждащ пас към бразилеца Едерсон, който се разписа за 0:1. До края на полувремето швабите не намериха сили за адекватен отговор.

След почивката в 56-ата минута нигериецът Оджени Онази се разходи измежду защитниците на домакините и преодоля вратаря Свен Улрайх за 0:2. До края на мача швабите опитаха всичко по силите си, за да стигнат поне до едно попадение, но така и не успяха да се разпишат във вратата на Маркети.

Така Лацио си осигури комфортна преднина преди реванша точно след седмица на „Олимпико” в Рим.

1stu.jpg1_8.jpgЩутгарт - Лацио 0:2
0:1 Едерсон (21), 0:2 Оджени Онази (56)

Щутгарт, ст. "Мерцедес Бенц Арена"
Съдия: Александру Тудор (Румъния)
Жълти картони: Тасчъ и Харник (Щутгарт); Сиани, Кана и Ернанес (Лацио)

Щутгарт: 1.Улрайх, 5.Тасчъ, 16.Бока, 2.Сакай, 24.Рюдигер, 20.Гентнер, 31.Оказаки, 4.Квист (55 - 7.Харник), 16.Ибрахима Траоре, 44.Максим (41 - 30.Хайнал), 93.Македа (90+3 - 26.Холцхаузер)

Лацио: 22.Маркети, 2.Сиани, 26.Раду, 7.Едерсон (64 - 24.Ледесма), 27.Кана, 8.Ернанес (72 - 15.Гонзалес), 17.Бруно Перейриня, 87.Кандрева, 19.Лулич, 23.Онази, 18.Козак (84 - 99.Флокари)