Малага се класира сензационно за четвъртфиналите в Шампионската лига. Испанският дебютант отстрани португалския гранд Порто, след като го удари на реванша от осминафиналите с 2:0, което се оказа напълно достатъчно след загубата с 0:1 в първия мач.

Гостите, които имат доста по-голям опит на такова равнище, бяха по-добрият тим на терена преди почивката. Даже можеха да поведат още в 9-ата минута, но шутът на Данило профуча над вратата. Домакините се окопитиха доста късно и чак в 35-ата минута бе регистриран първи шут към противниковата врата. Антунеш стреля от около 30 метра и стражът на гостите Елтон спаси с усилия. В 40-ата минута пък се стигна до най-спорната ситуация в мача. При едно центриране в наказателното поле на Порто, Елтон излезе и улови топката, но в същото време при падането се сблъсъка с Жулио Баптиста и я изпусна право в краката на Хавиер Савиола, който от близо отбеляза в опразнената врата. Съдията обаче прецени, че срещу вратаря е извършен фаул и не зачете попадението. Все пак само три минути по-късно домакините откриха резултата. Иско получи пред наказателното поле и с прекрасен прехвърлящ удар в далечния горен ъгъл на вратата не остави шансове на Елтон да реагира - 1:0.

Ситуацията за Порто обаче се усложни сериозно в началото на вротото полувреме. В 49-ата минута Стивън Дефур спъна откъсващия се на скорост Хоакин Санчес и заслужено получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки съотборниците си с човек по-малко на терена. Това позволи на Малага да усили натиска пред вратата на съперника.
Порто разчиташе на редки контраатаки, при една от които в 75-ата минута Джаксън Мартинес можеше да изравни, но би в аут. Секунди по-късно Роке Санта Крус се извиси над всички в пеналта и засече центриране от корнер за 2:0.

1mal.jpgМалага Порто 2:0
1:0 Иско (43), 2:0 Роке Санта Крус (77)
(в първия мач 0:1)

МАЛАГА: 13. Уили Кабайеро; 2. Хесус Гамес, 3. Уелигтон (к), 5. Мартин Демикелис, 25. Виторино Антунеш; 7. Хоакин Санчес (88 - 6. Камачо), 8. Жереми Тулалан, 16. Мануел Итура, 22. Иско; 9. Хавиер Савиола (78 - 12. Лукас Пиазон), 10. Жулио Баптиста (74 - 24. Роке Санта Крус)
Треньор: Мануел Пелегрини

ПОРТО: 1. Елтон; 2. Данило, 22. Елакуим Мангала, 26. Алекс Сандро (70 - 27. Атсу), 30. Николас Отаменди; 3. Лучо Гонзалес, 8. Жоао Моутиньо (46 - 10. Родригес), 25. Фернандо, 35. Стефан Дефур; 17. Варела (58 - 4. Майкон), 9. Джаксън Мартинес
Треньор: Витор Перейра