Порто победи Малага с 1:0 в първи осминафинал от Шампионската лига. Испанците обаче запазиха жива интригата за реванша у дома.

Мачът започна с домакински натиск, като още в 1-ата минута Джаксън Мартинес можеше да открие, но Демикелис се намеси навреме и блокира шута му. Скоро след това руснакът Марат Измайлов обстреля Уили Кабайеро, но вратарят изби.

След почивката играта тръгна на надлъгване с леко надмощие на “драконите”. В 53-ата минута Варела се измъкна по левия фланг и центрира към далечната греда, където Санчес изпусна Измайлов. Шутът от воле на руснака обаче прелетя покрай целта. В 56-ата минута защитникът на домакините Алекс Сандро напредна по крилото и центрира остро. Защитита на гостите сбърка и позволи на Жоао Моутиньо с удар от точката на дузпата да матира Кабайеро - 1:0.

Любопитно е, че Елтон и Отаменди (Порто), както и Елизеу от гостите са играли без смяна във всички мачове от груповата фаза. Порто е вкарал поне по гол в последните си 18 мача във всички турнири. Това беше първо поражение за испанския тим в Европа този сезон (досега 4 победи и 4 равенства). Порто не е падал у дома в ШЛ от 2009 година, когато Челси го надви с 1:0

Порто- Малага 1:0
1:0 Жоао Моутиньо (56)

ПОРТО: 1.Елтон, 2.Данило, 22.Мангала, 26.Алекс Сандро, 30.Отаменди, 3.Лучо Гонсалес, 8.Моутиньо, 15.Измайлов (70 - 27.Атсу), 25.Фернандо, 17.Варела (58 -10. Родригес), 9.Мартинес
Резерви: 24.Фабиано; 4.Майкон, 6.Андре Кастро, 19 Лиедсон,  57.Себа

МАЛАГА: 13.Вили, 3.Уелигтон, 5.Демикелис, 21.Серхио Санчес, 25.Антунес, 7.Хоакин, 8.Тулалан, 16.Итура (78 - 6.Камачо), 22.Иско; 10.Жулио Баптиста (58 - 12.Пиасон), 24.Санта Крус
Резерви: 1.Камени; 4. Лугано, 17.Дуда, 27.Портийо, 9.Савиола