Реал (Мадрид) се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига. В изключителна драма на “Олд Трафорд” испанският гранд победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в реванш от осминафиналната фаза. Както е известно, срещата на "Сантяго Бернабеу" приключи без победител - 1:1. Решителна роля за успеха на гостите обаче изигра турският рефер Джунейт Чакър, който изгони незаслужено Нани.

Манчестър Юнайтед стартира реван за изненада на всички без звездата си Уейн Рууни. Мениджърът на "червените дяволи" сър Алекс Фъргюсън сензационно реши да остави английския национал на пейката. Титуляр за Юнайтед във важния двубой започна Райън Гигс, който тази вечер записа своя мач №1000 като професионалист. Атаката на английския гранд водеше Робин ван Перси, подпомаган от Дани Уелбек и Нани.

В защита двойка централни бранители играха Рио Фърдинанд и Неманя Видич. Треньорът на Реал (Мадрид) Жозе Моуриньо не рискува и се довери на очакван състав. Гонсало Игуаин предвождаше атаката на "белия балет", подкрепян от Анхел ди Мария, Месут Йозил и Кристиано Роналдо.

Сблъсъкът започна с предпазливи действия от съперниците. В 21-ата минута след центриране от корнер Немяна Видич надскочи защитник на гостите, и топката се отби от гредата. При добавката Дани Уелбек отблизо би право в тялото на падналия Диего Лопес. Дори и да бе преминала ударът голлинията, попадението щеше да бъде отменено, защото страничният рефер размаха флага за засада.

В 29-ата минута Рафаел изпусна Кристиано Роналдо и португалецът стреля силно с левия крак на 7 метра от вратата, шутът обаче се отби от тялото на бранител и излезе в корнер. 4 минути по-късно Ван Перси се пребори с Варан, освободи си позиция за стрелба, но тежкият му шут бе избит от Лопес. Уелбек посрещна отбитата топка, а стражът отново се намеси добре и спаси отблизо.
Скоро след това Ди Мария получи контузия и се наложи да бъде сменен. Второто полувреме започна вълнуващо. Нани проби по лявото крило, стигна почти до аутлинията, финтира защитник, обърна се и центрира остро. Там Серхио Рамос отклони топката в собствената си врата за изненада на Лопес – 1:0 за Юнайтед!

В 56-ата минута героят на домакините Нани остави съотборниците си с 10 души на терена. Португалското крило се сблъска при едно единоборство с Арбелоа и съдията Джунейт Чакър побърза да му покаже директен червен картон, въпреки бурните протести на Фъргюсън.

Положението беше изключително спорно и остави огромни съмнения, че Нани наистина е нарушил правилата. В 67-ата минута резервата Лука Модрич с феноменално изпълнение смълча трибуните на “Олд Трафорд”. Хърватинът финтира трима защитници в червено и със страхотен изстрел от границата на наказателното поле препарира Де Хеа - 1:1.

Красиво беше и второто попадение на гостите. Само две минути по-късно фантастична комбинация между Модрич-Йозил-Игуаин изведе аржентинеца отдясно в пеналта. Той центрира и на далечната греда Кристиано Роналдо засече в мрежата – 1:2!

Фъргюсън опита последния си коз и хвърли в боя Рууни. В последните минути обаче Диего Лопес с две атрактивни спасявания на удари на Ван Перси и Рууни запази преднината на Реал.В 89-ата минута бърза контраатака на Модрич по фланга изведе Кака по диагонала. Бразилецът изненадващо опита изстрел от малък ъгъл и топката се отби в гредата. После пък Роналдо надбяга защитата на Юнайтед и Де Хеа със сетни сили спаси. В добавеното време Видич засече с глава в пеналта центриране от корнер, но Диего Лопес отново с котешки рефлекс отрази шута на сърбина. След последния съдийски сигнал почти целият отбор на домакините обгради Чакър и му потърси сметка за решенията му.

юнайтед_1.jpgМанчестър ЮнайтедРеал (Мадрид) 1:2
1:0 Серхио Рамос (48-автогол), 1:1 Лука Модрич (67), 1:2 Кристиано Роналдо (69)
(в първия мач 1:1)

Манчестър Юнайтед: 1.Давид де Хеа, 2.Рафаел (87 - 7.Антонио Валенсия), 15.Неманя Видич, 5.Рио Фърдинанд, 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик, 23.Том Клевърли (73 - 10.Уейн Рууни), 11.Райън Гигс, 17.Нани, 19.Дани Уелбек (81 - 18.Ашли Йънг), 20.Робин ван Перси

Реал (Мадрид): 41.Диего Лопес, 17.Алваро Арбелоа (59 - 19.Лука Модрич), 2.Рафаел Варан, 4.Серхио Рамос, 5.Фабио Коентрао, 6.Сами Кедира, 14.Шаби Алонсо, 22.Анхел ди Мария (45- 8.Кака), 10.Месут Йозил (71 - 3.Пепе), 7.Кристиано Роналдо, 20.Гонсало Игуаин