Големите европейски грандове Реал (Мадрид) и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят и завършиха 1:1 на „Сантяго Бернабеу” в първи мач помежду им от 1/8-финалите на Шампионската лига. Гостите поведоха с гол на Дани Уелбек (20), но звездата на „белия балет” Кристиано Роналдо (30) изравни. В крайна сметка „червените дяволи” ще имат предимство преди реванша на „Олд Трафорд” на 5 март заради попадението си на чужд терен.

„Кралския клуб” започна по-активно и още във 2-ата минута Сами Кедира стреля от изгодна позиция, но неточно. Две минути по-късно и Анхел Ди Мария пробва късмета си с изстрел покрай вратата на Де Хеа. Натискът на домакините едва не бе материализиран в 5-ата минута, когато Фабио Коентрао отправи страхотен удар от близка дистанция, но топката се отби в страничната греда вляво от Де Хеа. Последваха неточни удари на Серхио Рамос и Кристиано Роналдо.

Постепенно и гостите от Юнайтед започнаха да поглеждат към вратата на Диего Лопес, след чиято грешна преценка се стигна до корнер в 20-ата минута. След центрирането от ъгловото флагче Дани Уелбек се измъкна от опеката на Серхио Рамос и изненадващо за всички в бяло реализира с глава за 0:1.

Реал (Мадрид) се опита бързо да отвърне на удара и две минути по-късно Де Хеа с вещина спаси изстрел на Де Мария. В 28-ата минута пък Роналдо стреля от пряк свободен удар право в стената, а при добавката му топката мина на сантиметри от гредата вдясно на Де Хеа. Три минути по-късно обаче късметът се усмихна на Роналдо, който надскочи Патрис Евра след центриране на Ди Мария отляво и с глава изравни за 1:1. В 38-ата минута Шаби Алонсо даде великолепен извеждащ пас към Месут Йозил, който стреля силно от движение, но Де Хеа успя да избие в корнер. До края на първото полувреме Роналдо пропиля още две добри възможности да осигури пълен обрат за „белия балет”.

След почивката Реал (Мадрид) продължи да има превъзходство във владеенето на топката, докато Юнайтед очакваше удобни възможности за контраатака. Головите положения пред двете врати обаче станаха по-редки. Все пак в 61-ата минута Сами Кедира центрира страхотно отдясно и Фабио Коентрао засече топката на далечната греда, но в последния момент с невероятно акробатично изпълненение Де Хеа успя да избие от голлинията.

В 71-ата минута Робин ван Перси бе изведен на чудесна позиция и стреля мощно от близка дистанция, но Диего Лопес отрази удара, след което топката се удари и в напречната греда. В ответната атака пък Гонсало Игуаин отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката рикошира в крак на бранител и излезе в корнер. В 78-ата минута след многоходова комбинация около наказателното поле на „червените дяволи” Сами Кедира стреля силно, но страхотният тази вечер Давид Де Хеа отново предотврати гол във вратата си. Пет минути преди края Роналдо стреля опасно от пряк свободен удар, но над вратата на Де Хеа.

В първата минута от добавеното време на срещата Роналдо бе близо до победно попадение, но в последния момент Фил Джоунс успя да му попречи да отправи изстрел. В последните секунди пък Ван Перси пропусна да донесе победата за гостите, след като ударът му бе отразен от Диего Лопес.

Въпреки огромните си усилия играчите на „кралския клуб” така и не стигнаха до победно попадение и ще трябва да търсят задължително поне един гол на „Олд Трафорд” на 5 март, ако искат да продължат напред.

0:1 Дани Уелбек (20), 1:1 Кристиано Роналдо (30)

Мадрид, “Сантяго Бернабеу”
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Реал (Мадрид): 41.Диего Лопес, 4.Серхио Рамос, 17.Алваро Арбелоа, 5.Фабио Коентрао, 2.Рафаел Варан, 14.Шаби Алонсо (84 - 3.Пепе), 10.Месут Йозил, 6.Сами Кедира, 22.Анхел Ди Мария (75 - 19.Модрич), 7.Кристиано Роналдо, 9.Карим Бензема (60 - 20.Бензема)

Манчестър Юнайтед1.Давид Де Хеа, 5.Рио Фърдинанд, 3.Патрис Евра, 2.Рафаел, 4.Фил Джоунс, 16.Майкъл Карик, 20.Робин ван Перси, 10.Уейн Рууни (84 - 8.Андерсон), 26.Шинджи Кагава (64 - 11.Гигс), 19.Дани Уелбек (73 - 7.Антонио Валенсия)