Миньор (Перник) стартира с победа пролетния дял на шампионата в "А" група. Селекцията на Николай Тодоров-Кайзера надделя с 2:0 срещу Пирин (Гоце Делчев) пред около 2000 зрители на стадиона в Перник.

Както е известно, до последно не беше ясно дали Миньор ще продължи в елита заради липсата на финанси. Босът Христо Ковачки обаче подаде ръка на перничани и се нагърби да издържа отбора през пролетта.

Победата за Миньор над неврокопчани дойде след попадения на Ивайло Цветков и Томислав Павлов.

Домакините започнаха много активно срещата и още във 2-ата минута Петър Петров бе изведен сам срещу вратаря на гостите Ангел Юсев, но стреля в тялото му. При последвалото меле Атанас Фиданин не позволи на Салас Окечукво да нанесе удар. В 9-ата минута натискът на Миньор даде резултат. Томислав Павлов центрира диагонално от десния фланг и капитанът Ивайло Цветков се разписа с глава за 1:0.

В края на полувремето двата отбора удариха по една греда малко преди резултатът да стане 2:0 за домакините. Първо Борислав Хазуров отклони центриране от фаул към вратата, а вратарят Боян Пейков със сетни сили успя да избие топката в напречната греда. Последва бърза контраатака на Миньор, при която Йордан Йорданов стреля силно от границата на наказателното поле, но и той удари гредата над Юсев.

Така се стигна до 44-ата минута, когато Салас Окечукво догони една топка до аутлинията и с шпагат я върна обратно към дузпата, където Томислав Павлов необезпокояван удвои - 2:0.

Пирин можеше да намали резултата в 55-ата минута, когато Веселин Марчев стреля, но Камен Хаджиев изби от голлинията. До края не се случи нищо запомящо се и радостта беше за домакините.

Така Миньор събра 15 точки и се възползва от нулевото равенство на Берое с "Ботев" (Враца), като прати старозагорци под чертата. Пирин пък остава на 8-ата позиция с 18 точки.

МИНЬОР - ПИРИН (ГД) 2:0
1:0 Ивайло Цветков (9), 2:0 Томислав Павлов (44)

Срещата по минути:
4 - Домакините организираха добра атака, Петър Петров бе изведен сам срещу вратаря Ангел Юсев, но стреля в тялото му. При последвалото меле Атанас Фиданин се намеси решително и не позволи на Салас Окечукво да стреля.
9 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Миньор! Ивайло Стоянов открива резултата, засичайки с глава центриране на Томислав Павлов. Капитанът на Миньор прати топката в долния десен ъгъл на вратата на гостите от Гоце Делчев.
44 - topka.jpg ГОЛ! 2:0 за Миньор! Томислав Павлов удвоява преднината на домакините. Салас Окечукво догони топката и с шпагат я върна към точката на дузпата, където Павлов бе оставен непокрит и реализира.
45 - Край на първото полувреме.

46 - Наставникът на гостите Тенчо Тенев извършва две смени.
46 - smqna.jpg Румен Лапантов и Драги Коцев са изкарани от игра, местата им заемат Марио Близнаков и Албин Ходза.
47 - Пропуск на Ходза.
55 - Веселин Марчев бе изведен сам срещу Боян Пейков и го прехвърли, но Камен Хаджиев успя пред голлинията да изчисти в ъглов удар.
60 - Томислав Павлов изпълни пряк свободен удар, топката премина на сантиметри от дясната греда на Ангел Юсев.
68 - smqna.jpg Трета смяна за гостите от Гоце Делчев. Васил Панайотов отстъпва мястото си на Свилен Щерев.
72 - smqna.jpg Първа смяна за Миньор. Салас Окечукво отстъпва мястото си на Виктор Райчев.
90 - Край на мача. Миньор победи Пирин (ГД) с 2:0.

МИНЬОР
22.Боян Пейков, 14.Ивайло Цветков, 20.Давид Стоянов, 25.Стефан Станчев, 5.Ахмед Хикмет, 6.Камен Хаджиев, 8.Йордан Йорданов (90+2-11.Марио Димитров), 19.Петър Петров, 28.Виктор Софрониев, 10.Томислав Павлов (87-27.Стоян Стефанов), 15.Салас Окечукво (72-2.Виктор Райчев)
Резерви: 1.Николай Банков, 2.Виктор Райчев, 11.Марио Димитров, 13.Ивайло Стоянов 24.Димитър Ялъмов, 27.Стоян Стефанов, 39.Калоян Евгениев
Треньор: Николай Тодоров

ПИРИН (ГД):
88.Ангел Юсев, 3.Димитър Пиргов, 4.Атанас Дреновички, 5.Любиомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 8.Петър Лазаров, 18.Румен Лапантов (46-77.Марио Близнаков), 20.Драги Коцев (46-7.Албин Ходза), 21.Васил Панайотов (68-16.Свилен Щерев), 10.Веселин Марчев, 9.Борислав Хазуров
Резерви: 83.Абди Абдиков, 77.Марио Близнаков, 16.Свилен Щерев, 11.Виктор Шишков, 7.Албин Ходза, 30.Иван Стоянов, 22.Антон Киров
Треньор: Тенчо Тенев