Абсолютният дебютант в "А" група Пирин (ГД) постигна драматична победа с 2:1 срещу Миньор (Перник) в мач от 1-ия кръг на новото първенство. На Градския стадион в Гоце Делчев цареше празнично настроение и имаше повече от 4000 зрители по трибуните, които ликуваха след последния съдийски сигнал.

Успехът дойде чак в 92-ата минута, когато Любомир Гуцев наказа гостите от Перник, останали с 9 човека още в 63-ата минута. Червени картони от състава на Миньор получиха Иван Михов и Николай Христозов, което като че ли успокои домакините, момчетата на Яков Папарков подцениха съперника и това можеше да им изиграе лоша шега. Пирин поведе в 28-ата минута чрез гол от дузпа на Румен Лапантов, а в 86-ата Борислав Стойчев направи 1:1, въпреки че "жълто-черните" бяха в намален състав. Щастието обаче се усмихна на домакините, които в 92-ата минута се добраха до първите си три точки в дебютното си участие в "А" група.

ПИРИН (ГД) - МИНЬОР 2:1
1:0 Румен Лапантов (28-дузпа), 1:1 Борислав Стойчев (86), 2:1 Любомир Гуцев (90+2)

Срещата по минути:
10 - jalt.jpg Още до 10-ата минута съдията Николай Йорданов показа 3 жълти картона за играчи на Пирин (Гоце Делчев). Санкционирани бяха Димитър Пиргов, Веселин Марчев и Драги Коцев.
27 - ДУЗПА за Пирин (Гоце Делчев)! Съдията Николай Йорданов посочва бялата точка след нарушение на Иван Михов.
28 - topka.jpg ГОЛ! Исторически първи гол за Пирин (ГД) в "А" група - 1:0! Румен Лапантов бележи от бялата точка.
33 - Пропуск за домакините. Веселин Марчев пусна пас към Борислав Хазуров в наказателното поле на Миньор, нападателят на стреля, след което Боян Пейков спаси, а добавката също беше отразена от стража на Пирин (ГД).
45 - Край на първото полувреме.

53 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Иван Михов фаулира Румен Лапантов, за което получава втори жълт картон и оставя Пирин (Гоце Делчев) с 10 човека.
63 - 4erven.jpgЧЕРВЕН КАРТОН! Миньор остава с 9 човека. Николай Христозов фаулира Борислав Хазуров и съдията Николай Йорданов го гони от игра.
78 - Вратарят на домакините Абди Абдиков спасява удар на Милен Василев.
86 - topka.jpg ГОЛ! Миньор геройски изравнява резултата, въпреки че играе с 9 човека - 1:1! Борислав Стойчев се разписва след центриране на Милен Василев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+2 - topka.jpg ГОЛ! 2:1 за Пирин (Гоце Делчев)! Любомир Гуцев се разписва. След изпълнение на корнер, гостите не успяха да изчистят топката, тя попадна в краката на защитника, който я прати в гордния десен ъгъл, донасяйки победата на тима си.
90+3 - Край на мача. Пирин (ГД) успя да победи Миньор с 2:1.
ПИРИН (ГД):
83.Абди Абдиков, 3.Димитър Пиргов, 5.Любомир Гуцев, 6.Атанас Фиданин, 7.Алба, 8.Петър Лазаров, 9.Борислав Хазуров, 10.Веселин Марчев, 18.Румен Лапантов, 20.Драги Коцев, 21.Васил Панайотов
Резерви: 88.Ангел Юсев, 4.Атанас Дреновички, 11.Виктор Шишков, 16.Свилен Щерев, 17.Николай Николов, 19.Григор Георгиев, 30.Стоянов
Треньор: Яков Папарков

МИНЬОР:
22.Боян Пейков, 3.Иван Михов, 5.Борислав Стойчев, 7.Милен Василев, 11.Илиан Илиев, 23.Венцислав Василев, 33.Том, 39.Фарид Бенрамдан (55-4.Николай Христозов), 42.Фарес Брахими (57-18.Искрен Писаров), 76.Крум Бибишков, 99.Сабри Бумела
Резерви: 1.Николай Банков, 4.Николай Христозов, 15.Салас Окечукво, 18.Искрен Писаров, 20.Давид Стоянов, 59.Венцислав Иванов
Треньор: Стойчо Стоев