Димитър Бербатов се отличи с гол за Фулъм при равенството 2:2 със Съндърланд в мач от 28 кръг на Висшата лига. “Котиджърс” допуснаха изравняване, след като имаха аванс от два гола. Другият българин в състава на Мартин Йол Станислав Манолев, не беше в групата на лондончани за двубоя на “Стейдиъм ъф Лайт”.

Бербатов откри резултата в 16-ата минута, когато беше точен от дузпа. Наказателният удар беше отсъден от съдията Марк Холси за нарушение на Крейг Гарднър срещу Ашкан Дежага. В 35-ата минута иранският национал асистира за втория гол на “котиджърс”, който беше реализиран от Заша Рийтер.

Две минути по-късно Съндърланд върна едно попадение. Филип Сендерос задържа Дани Греъм за фланелката в наказателното поле, а Крейг Гарднър беше точен при изпълнението на отсъдената дузпа. По този начин той отбеляза с попадение своя мач № 200 във Висшата лига.

В 70-ата минута Стефан Сесеньон изравни за “черните котки” при контраатака, организирана веднага, след като вратарят Симон Миньоле спаси с крак удар на Димитър Бербатов. По този начин Съндърланд спря серията от три поредни загуби във Висшата лига.

Фулъм спази традицията да не губи мачовете, в които Димитър Бербатов бележи гол – 4 победи и 4 равенства. Осем от 10-те попадения на българина от началото на сезона са реализирани през първото полувреме.

Съндърланд – Фулъм 2:2
0:1 Бербатов (16-дузпа) , 0:2 Заша Рийтер (33), 1:2 Крейг Гарднър (37-дузпа), 2:2 Стефан Сесеньон (70)

Съндърланд: Миньоле, O`Шей, Брамбъл, Н`Диайе, Ларсон, Гарднър, Колбек, Джонсън, Сесеньон, Греъм (76-Маклийн), Флетчър

Фулъм: Шварцър, Рийтер, Рийзе, Хангеланд, Сендерос, Сидуел, Карагунис (64-Фримпонг), Дъф (80-Емануелсън), Дежага (85-Родайега), Руис, Бербатов

Съндърланд, “Стейдиъм ъф Лайт” - 39 312 зрители
Съдия: Марк Холси
Жълти картони: Н`Диайе (Съндърланд); Хангеланд, Рийтер, Сидуел (Фулъм)

Евертън – Рединг 3:1
1:0 Маруан Фелаини (42), 2:0 Стивън Пиенаар (59), 3:0 Кевин Мирала (66), 3:1 Хал Робсън-Кану (84)
02.03.13
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Норич 4:0
1:0 Шинджи Кагава (45), 2:0 Шинджи Кагава (76), 3:0 Шинджи Кагава (87), 4:0 Уейн Рууни (90)
02.03.13
17:00 ч.
Саутхемптън – КПР 1:2
0:1 Лоик Реми (14), 1:1 Гастон Рамирес (45), 1:2 Джей Ботройд (77)
02.03.13
17:00 ч.
Сток Сити – Уест Хям 0:1
0:1 Джак Колисън (45)
02.03.13
17:00 ч.
0:1 Димитър Бербатов (16-дузпа), 0:2 Заша Рийтер (35), 1:2 Крейг Гарднър (37-дузпа), 2:2 Стефан Сесеньон (70)
22:00 ч.
Астън Вила – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 147 мача, 51 победи за Астън Вила, 38 равенства, 58 победи за Манчестър Сити

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК