Почти изцяло обновеният Етър започна пролетния дял на шампионата с победа. Възпитаниците на Сердар Даят се наложиха с 2:1 в домакинството си на Монтана. Мачът се игра на стадион “Хаджи Димитър”, където “болярите” ще проведат всичките си домакински срещи до края на сезона.

Екзотичната селекция на Даят, в която като титуляри се появиха само трима българи, поведе още в 15-ата минута. Любомир Любенов центрира към Дормушали Саидходжа, който с глава откри резултата.

След гола Монтана натисна съперника, но пропуски на Даниел Младенов попречиха на гостите да изравнят преди почивката.

В 58-ата минута Мартин Ковачев получи червен картон и пое преждевременно към съблекалнята, оставяйки Монтана с 10 човека. Това накара символичните домакини да потърсят втори гол и да се хвърлят във вихрени атаки. Саидходжа обаче пропиля три удобни положения.

Изненадващо гостите успяха да изравнят в 74-ата минута, когато включилият се в нападение защитник Иван Михов се разписа с глава - 1:1.

Попадението определено попари възпитаниците на Сердар Даят, които започнаха да грешат в елементарни разигравания и трудно градяха атаките си. Все пак минута преди последния съдийски сигнал полякът Славомир Циенциала се разписа с глава след центриране от корнер и донесе важните 3 точки на Етър. И те обаче не помогнаха на "виолетовите" да се отлепят от дъното и тимът остава на последното 16-о място, но вече с 11 в актива си. Монтана пък е с 12 точки и също е в зоната на изпадащите, където са още Берое и Локомотив (София).

ЕТЪР - МОНТАНА 2:1
1:0 Дормушали Саидходжа (15), 1:1 Иван Михов (74), 2:1 Славомир Циенциала (89)

Срещата по минути:
15 - topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Етър! Дормушали Саидходжа се разписва с глава след центриране на Любомир Любенов.
22 - Жак Флей се измъква сам срещу вратаря на Монтана, но е спрян заради засада, която предизвиква недоволството на публиката.
45 - Центриране на Даниел Младенов, стражът на Етър лови.
45 - Край на първото полувреме.

58 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Мартин Ковачев от състава на гостите получава червен картон за втори груб фаул.
62 - Саидходжа засича с глава центрираната топка от Жак Флей, кълбото преминава над напречната греда на вратата на Монтана.
89 - topka.jpg ГОЛ! 2:1 за Етър! Полският защитник Славомир Циенциала бележи след центриране от корнер.
90 - Край на мача. Етър победи Монтана с 2:1.