Опитай късмета си с БЛИЦ ГЕЙM 2!

Етър се завърна по страхотен начин в "А" група, след като успя да победи с 3:2 Монтана в срещата от 1-ия кръг, играна на стадион "Огоста" пред около 3000 зрители.

Селекцията на Цанко Цветанов изоставаше в резултата на полувремето, но след отлична игра през втората част стигна до трите точки. С 2 гола за успеха на "виолетовите" се отчете браазилецът Луис Едуардо, който подсили Етър това лято, след като напусна Монтана, където прекара три сезона.

"Виолетовите", в днешната среща с резервните си нови бели екипи, направиха първата атака в мача и стигнаха до корнер, но после приеха играта в половината си. Центриране от фаул на Владо Мичев бе избито с глава от Луис Едуардо в корнер.

Цанко Цветанов не изневери на познатата схема от контролите – Атанасов вляво, Ели Маркес отдясно, Трифонов и Гаджалов в центъра на защитата. Петров и Анев – вътрешни халфове, Станкев отдясно, Красен Трифонов отляво, а напред Луис Едуардо и зад него Садула.

В 15-ата минута Мирослав Антонов от домакините отправи остър изненадващ удар до гредата, като някъде до този момент бе и териториалният превес на Монтана, воден от Атанас Джамбазки. След това Етър пренесе играта в половината на съперника, но стигна само до няколко центрирания.

В 33-ата минута груба грешка на Гаджалов позволи на Йордан Тодоров да му отнеме топката, да напредне и да отбележи - 1:0 за Монтана. Малко след гола домакините имаха и втора възможност, но ударът на техен нападател бе изваден от вратаря Цанков в корнер. До почивката играта продължи с двуостри атаки, но "виолетовите" не стигнаха до чисто положение, освен центриране на Анев от фаул и последвал удар на Станкев от малък ъгъл, който бе избит от защитник. Реферът Ахмед Ахмед показа жълти картони на Анев и Николай Петров.

В 48-ата минута дойде и щастливият за Етър миг. След центриране на Красен Трифонов отляво, Луис Едуардо с глава матира вратаря Аршинков и вкара историческия първи гол за Етър 1924 в „А” група. „Болярите” заиграха с хъс и самочувствие и малко след това, след атака на Станкев можеха и да поведат, но Красен Трифонов се размина с топката. Последният също получи пресилен жълт картон от рефера Ахмед.

Етър стигна до пълния обрат в 64-ата минута. Автор и на второто попадение стана Луис Едуардо, който бе изведен перфектно от Радослав Анев и с удар в близкия ъгъл направи 1:2.

Три минути по-късно гостите имаха претенции за дузпа, но Ахмед не посочи бялата точка. Току-що влезлият Бето бе изведен сам срещу вратаря и падна в наказателното поле на Монтана, но съдията от Бургас си замълча. В 73-ата минута Бето изведе Четин Садула, който технично направи 1:3.

Само след 120 секудни Владимир Мичев намали на 2:3, но до края не падна нов гол и Етър си тръгна от "Огоста" с трите точки.

Мачът по минути - ТУК

МОНТАНА - ЕТЪР 2:3
1:0 Йордан Тодоров (33), 1:1 Луис Едуардо (48), 1:2 Луис Едуардо (63), 1:3 Четин Садула (73), 2:3 Владимир Мичев (75)
МОНТАНА: 1.Атанас Аршинков, 2.Георги Мечечиев, 25.Милен Лахчев, 20.Мартин Ковачев, 4.Виктор Дениран, 17.Георги Пашов, 16.Димитър Петков, 7.Йордан Тодоров, 19.Мирослав Антонов, 11.Владимир Мичев, 19.Деян Христов
Резерви: 12.Сендо, 8.Димитър Илиев, 9.Димитър Воденичаров, 3.Мартин Димов, 23.Спас Георгиев, 21.Самир Аясс, 10.Георги Василев
Треньор: Атанас Джамбазки
etar.JPG
ЕТЪР: 1.Цветомир Цанков, 30.Ели Маркес, 13.Костадин Гаджалов, 6.Тихомир Трифонов, 28.Атанас Атанасов, 7.Радослав Анев, 8.Николай Петров, 21.Мартин Станкев, 14.Четин Садула, 22.Красен Трифонов, 9.Луис Едуардо
Резерви: 88.Венцислав Димитров, 16.Георги Гайдаров, 23.Грегори Жандре, 11.Диян Димов, 21.Йоан Пивати, 3.Милчо Макенджиев, 10.Бето
Треньор: Цанко Цветанов