"Ботев" (Враца) и Берое не излъчиха победител в мача помежду си от 16-ия кръг на "А" група, който завърши 0:0. Както домакините, така и гостите от Стара Загора създадоха голови положение, но попадение не падна.

Стражът на врачани Здравко Чавдаров обаче имаше повече работа от колегата си на отсрещната врата Иван Караджов, с когото бяха съотборници в ЦСКА.

Избраниците на Антони Здравков започнаха по-активно срещата и първи създадоха добри положения за гол. Във 2-ата минута Жайро прати топката в аут след удар с глава. Минута по-късно същото направи и Тихомир Найденов отново след центриране от фаул. В 11-ата Караджов се отчете с груба грешка, след като не успя да изчисти топката и тя попадна в Румен Рангелов, но нападателят на "Ботев" (Враца) прехвърли и рамката на вратата.

В 33-ата минута капитанът на Берое Дончо Атанасов отправи първи удар към вратата на "Ботев", но Жайро изчисти пред голлинията. Шест минути по-късно отново Атанасов стреля към Здравко Чавдаров, но този път кълбото излезе в аут. Старозагорци продължиха да са по-настоятелни и през второто полувреме. В 56-ата минута Георги Андонов стреля от малък ъгъл, но Чавдаров спаси.

Натискът на избраниците на Петър Хубчев се засили още повече, но с няколкото си добри намеси Чавдаров отчая гостите и в мача така и не падна гол.

След равенството "Ботев" (Враца) е на 10-ото място с 16 точки, а Берое се озова в зоната на изпадащите - на 13-ата позиция с 15 точки. Селекцията на Петър Хубчев позволи на Миньор да излезе 12-и, след като по същото време "жълто-черните" биха с 2:0 Пирин (Гоце Делчев).

"БОТЕВ" (Враца) - БЕРОЕ 0:0

Мачът по минути
4 - Илия Илиев центрира в наказателното поле на Берое, където Тихомир Найденов засича с глава, но встрани от вратата на гостите, пазена от Иван Караджов.
8 - Изчистена топка от Здравко Илиев е овладяна от Венцислав Христов, който тръгва на скорост по десния фланг, центрира секунди преди топката да излезе в аут, Здравко Чавдаров лови.
10 - Нападателят на домакините Румен Рангелов се опитва да прехвърли излезлия напред Караджов, топката минава покрай вратата.
20 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача, получава го Васил Велев от състава на домакините.
33 - Венцислав Христов подава към Елиаш на дясното крило, бразилецът центрира, Георги Андонов чуква с глава назад към Дончо Атанасов, който стреля в опразнената от Чавдаров врата, но Жайро чисти от голлинията.
38 - Алберто Лоузейро подава на Дончо Атанасов, който пробива към вратата на домакините, но пропуска да отбележи.
39 - Здравко Чавдаров спасява изстрел на Венцислав Христов.
45 - Край на първото полувреме.

53 - smqna.jpg Наставникът на "Ботев" (Враца) Антони Здравков извършва първа смяна. Бруно Висенте влиза в игра на мястото на Васил Велев.
68 - Дончо Атанасов извежда Георги Андонов, но Тихомир Найденов се намесва самоотвержено с шпагат и чисти.
72 - smqna.jpg Последна смяна за домакините. Тихомир Найденов е заменен от Николай Маринов.
77 - Павел Петков пробва удар по земя от дистанция, но без проблеми за Иван Караджов, който лови.
84 - Георги Андонов извежда отлично Венцислав Христов сам срещу вратаря. Чавдаров обаче излиза добре напред и намаля дистанцията, с което не позволява добър удар на Христов към вратата му и отбива.
86 - Педро Еуженио стреля от ъгъла на наказателното поле с ляв крак, Чавдаров отново е на мястото си.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+2 - smqna.jpg Хубчев извършва нова смяна. Игор Джоман влиза на мястото на Георги Андонов.
90+3 - Край на мача. "Ботев" (Враца) и Берое завършиха 0:0.

"БОТЕВ" (Враца):
21.Здравко Чавдаров, 22.Руслан Куанг, 12.Дарко Савич, 3.Жайро, 6.Тихомир Найденов (72-13.Николай Маринов), 19.Николай Христов, 23.Васил Велев (53-5.Бруно Висенте), 7.Илия Илиев, 11.Александър Якимов, 17.Иван Коконов (65-18.Павел Петков), 9.Румен Рангелов
Резерви: 1.Христо Митов, 5.Бруно Висенте, 20.Асен Георгиев, 13.Николай Маринов, 16.Цветелин Тонев, 18.Павел Петков, 8.Светослав Валериев
Треньор: Антони Здравков

БЕРОЕ:
73.Иван Караджов, 2.Здравко Илиев, 5.Борислав Стойчев, 3.Владимир Зафиров, 17.Пламен Крумов, 21.Елиаш Да Силва, 8.Алберто Лоузейро, 77.Педро Еуженио, 11.Дончо Атанасов (90+1-9.Иван Горанов), 7.Георги Андонов (90+2-27.Игор Джоман), 10.Венцислав Христов
Резерви: 12.Кирил Акалски, 15.Георги Динков, 6.Иво Иванов, 19.Мартин Райнов, 27.Игор Джоман, 71.Амир Саюд, 9.Иван Горанов
Треньор: Петър Хубчев