Берое оглави класирането в "А" група след категорична победа с 4:0 над "Ботев" (Враца). Хеттрик за домакините реализира Георги Андонов, а един гол добави португалецът Елио Мартинс.

Гостите от Враца бяха със странен състав, след като много от титулярите от миналия сезон напуснаха след идването на новото италианско ръководство. Дебют начело на "Ботев" (Вр) направи спецът от Ботуша Джулиано Сондзони, който преди дни беше назначен на мястото на освободения Тони Здравков.

Мачът под Аязмото се реши още до почивката. В 17-ата минута португалецът Педро Еуженио центрира отдясно и Георги Андонов с глава откри резултата. Осем минути по-късно Давид Каядо стреля, Христо Митов спаси, но при добавката Андонов бе точен за 2:0. В следващата атака нападателят оформи своя хеттрик след центриране на Каядо - 3:0.

През втората част избраниците на Ивко Ганчев продължиха да диктуват темпото на игра, но вкараха само още един гол. Той падна в 60-ата минута, когато Тодор Христов изведе Елио Мартинс в удобна позиция и новото попълнение не пропусна да се разпише - 4:0.

БЕРОЕ - "БОТЕВ" (Враца) 4:0
1:0 Георги Андонов (17), 2:0 Георги Андонов (25), 3:0 Георги Андонов (26), 4:0 Елио Мартинс (60)

Срещата по минути:
17 -  topka.jpg ГОЛ! 1:0 за Берое! Георги Андонов се разписва с глава след центриране на Педро Еуженио.
25 - topka.jpg  ГОЛ! 2:0 за домакините! Педро Еуженио подаде на Давид Каядо, който стреля от движение, вратарят на гостите Христо Митов изби, но Георги Андонов е пласиран най-добре и бележи второто си попадение в мача.
26 - topka.jpg  ГОЛ! Хеттрик за Георги Андонов! Берое повежда с 3:0! Каядо центрира успоредно на голлинията, където нападателят от близко разстояние засече и реализира.
45 - Край на първото полувреме.

50 - jalt.jpg Първи жълт картон в мача. Получава го Педро Еуженио от състава на домакините.
60 - topka.jpg ГОЛ! 4:0 за Берое! Елио Мартинс се разписва за първи път в официален мач с екипа на старозагорци. Тодор Христов подава перфектно на португалеца, който реализира в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Христо Митов.
68 - Изстрел на Георги Андонов, топката минава на метър над вратата на гостите от Враца.
70 - Удар на Педро Еуженио в аут.
70 - Две смени в състава на гостите.
90 - Край на мача. Берое отвя "Ботев" (Враца) с 4:0.
БЕРОЕ: 12.Кирил Акалски, 3.Владимир Зафиров, 6.Иво Иванов, 77.Педро Еуженио, 28.Веселин Пенев, 21.Елиаш да Силва (62-16.Стефан Велев), 20.Антонио Ливараменто, 88.Давид Каядо (67-11.Родолфо Шавиер Невес), 23.Тодор Христов, 29.Елио Мартинс, 7.Георги Андонов
Резерви: 33.Теодор Скорчев, 25.Мирослав Енчев, 19.Мартин Райнов, 16.Стефан Велев, 11.Родолфо, 9.Иван Горанов, 22.Жоао Франциско де Салеш
Треньор: Ивко Ганчев

3_4.JPG
"БОТЕВ" (Враца):
1.Христо Митов, 2.Радослав Георгиев (70-20.Никола Маринов), 6.Асен Георгиев, 3.Николай Христов, 5.Родриге Жейро, 4.Роча Кассио, 8.Любослав Петров (46-13.Найджъл Георгиев), 9.Георги Мирчев, 26.Кирил Иванов, 7.Илия Илиев, 10.Борис Тончев (70-18.Цветомир Ангелов)
Резерви: 12.Димитър Иванов, 18.Цветомир Ангелов, 15.Петър Кенашки, 13.Найджъл Георгиев, 20.Никола Маринов
Треньор: Джулиано Сондзони