Димитър Бербатов вкара страхотен гол в юбилейния си мач №200 в английската Висшата лига и донесе победата на Фулъм с 1:0 над Сток Сити.

Митко наказа "грънчарите" в добавеното време на първото полувреме и даде преднина на лондончани, която те запазиха до последния съдийски сигнал. Опитният нападател разстреля Асмир Бегович и взриви трибуните на "Крейвън Котидж". Йоргос Карагунис центрира отдясно, бранител на Сток Сити изчисти топката с глава, но тя попадна право в непокрития на границата на наказателното поле Бербатов, който от воле с десния крак я прати неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на босненеца - 1:0.

Българският нападател започна титуляр за Фулъм в днешния мач, който беше негов №200 във Висшата лига. Попаденията на Митко в английското първенство пък вече са 84, като 9 са с екипа на "котиджърс".

За домакинството на Сток Сити Станислав Манолев беше оставен от Мартин Йол извън групата, а Бербо си партнира в атака с Брайън Руис и Йоргос Карагунис.

Бербатов не завърши срещата, след като във 2-ата минута на добавеното време Йол го замени с Младен Петрич. По този начин българският нападател напусна терена, бурно аплодиран от феновете на домакините.

Митко имаше добра възможност да открие резултата още в 8-ата минута, но пропусна от близко разстояние. Домакините от Фулъм бяха по-активният тим на терена през първата част, докато гостите от Сток Сити предпочитаха да действат предимно на контраатаки.

В 56-ата минута "грънчарите" бяха близо до изравняване на резултата. Играчите на Сток Сити получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка на Аскан Дежага в наказателното поле. Джонатан Уолтърс обаче не успя да се разпише от бялата точка, след като Марк Шварцер спаси удара му по земя, който беше насочен към долния му десен ъгъл.

Малко по-рано и звездата на "грънчарите" Питър Крауч пропиля добра възможност за гол.

В 77-ата минута Брайън Руис проби по лявото крило и подаде към Бербатов в наказателното поле, но бранител на Сток Сити успя да блокира опита за удар на българина. Избраниците на Мартин Йол съумяха да запазят крехката си преднина до последния съдийски сигнал и се поздравиха с 8-ата си победа от началото на сезона във Висшата лига. След успеха Бербо и компания заемат 11-ото място с 32 точки, само на 1 зад Сток Сити.

ФУЛЪМ - СТОК СИТИ 1:0
1:0 Димитър Бербатов (45+2)

ФУЛЪМ: 1.Mарк Шварцер, 4.Филип Сендерос, 3.Джон Арне Рийзе, 5.Бреде Хангеланд, 27.Саша Ритер, 24.Аскан Дежага, 7.Стив Сидуел, 16.Деймиън Дъф (86-28.Урби Емануелсон), 14.Йоргос Карагунис (82-6.Крис Беърд), 11.Брайън Руис, 9.Димитър Бербатов (90+2-10.Младен Петрич)
Резерви: 3.Дейвид Стокдейл, 6.Крис Беърд, 18.Аарън Хюз, 28.Урби Емануелсон, 31.Александър Качаниклич, 10.Младен Петрич, 20.Уго Родайега

Ливърпул – Суонзи 5:0
1:0 Джерард (34-дузпа), 2:0 Коутиньо (46), 3:0 Хосе Енрике (50), 4:0 Луис Суарес (56), 5:0 Стъридж (71-дузпа)
Уест Бромич – Съндърланд
Баланс: 143 мача, 47 победи за Уест Бромич, 40 равенства, 56 победи за Съндърланд
Баланс: 119 мача, 40 победи за Уест Хям, 30 равенства, 49 победи за Тотнъм
Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между двата отбора за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК