Севиля подхрани шансовете си за класиране в Зона Европа, след като в мач от 24 кръг на Примера дивисион се наложи с 3:1 над Депортиво (Ла Коруня) след два гола на Гари Медел.

Андалусийският тим уволни треньора Мичел и го замени с Унай Емери през януари, а след това спечели три от петте си мача в шампионата. Севилци заемат вече 10-о място с 32 точки, на пет от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Хърватският халф Иван Ракитич даде аванс на Севиля в петата минута след гол с глава. Повторенията показаха, че топката докосва ръката на Медел по пътя си към мрежата.

Чилиецът удвои аванса на домакините в 27-ата минута, когато засече центриране на Хесус Навас. Пет минути след това Рики върна едно попадение за Депортиво.

Гари Медел, дефанзивен халф, който рядко бележи попадения, се разписа за втори път в мача в 40-ата минута. През втората част вратарят на Севиля Бето спаси няколко опасности и попречи на тима от Ла Коруня да се върне в мача.

Галисийският клуб, който се намира в тежка финансова ситуация и отскоро се управява от назначени от държавата администратори, заема последното място в класирането с 16 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 24 КРЪГ
15.02.13
22:30 ч.
Севиля – Депортиво (Ла Коруня) 3:1
1:0 Иван Ракитич (5), 2:0 Гари Медел (27), 2:1 Рики (32), 3:1 Гари Медел (40)
Малага – Атлетик (Билбао) (ТВ +)
Баланс: 63 мача, 17 победи за Малага, 17 равенства, 29 победи за Атлетик (Билбао)
Валядолид – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 79 мача, 19 победи за Валядолид, 14 равенства, 46 победи за Атлетико (Мадрид)
Реал (Мадрид) – Райо Валекано (ТВ +)
Баланс: 27 мача, 20 победи за Реал (Мадрид), 3 равенства, 4 победи за Райо Валекано

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ