ЦСКА разби с 6:1 грузинския Чихура в последния си мач от втория подготвителен лагер на отбора в Турция. Хеттрик за успеха наниза Мартин Камбуров. Първи минути с "червения" екип записаха новите попълнения Игнасио Варела и Спас Делев. Първият пък започна като титуляр, заби едно попадение и изработи други две. Делев се появи на терена на почивката и бе близо също да вкара. По веднъж се разписаха още Анисе и Присо. За съперника бе точен Болквадзе от дузпа през втората част. Вчера този тим падна с 0:1 от друг наш състав - Локо (Сф).

Първите 45 минути за Чихура срещу ЦСКА се оказаха изключително. Почивката в последната проверка на ЦСКА на турска земя дойде при 5:0. С хеттрик се отличи нападателят Мартин Камбуров. С гол в дебюта си, макар и в неофициална среща, се отличи Игнасио Варела. Интересното е, че двамата демонстрираха отлична комбинативност. Варела асистира за две от попаденията на Камбуров, докато таранът върна жеста на уругваеца за третия гол в 31-ата минута.

Иначе Мартин Камбуров откри резултата още в 10-ата, засичайки с глава центрирането на Варела. Отново нападателят удвои след половин час, като този път пасът бе дело на Лукас Саша. Игнасио Варела покачи на 3:0 само минута след това, когато комбинира с Камбуров. Новото зимно попълнение на "червените" оформи своя хеттрик в 34-ата след ново разиграваме с Варела.

Между головете гредата веднъж се оказа верен помощник на вратаря на грузинците Цкерашвили. Чихура имаше все пак добра възможност да се разпише. В 27-ата минута Забакидзе се включи по дясното крило и центрира опасно в наказателното поле на ЦСКА, там обаче Шкетияни се размина с топката.

Футболистите на Миодраг Йешич пък не бяха свършили с наказателната акция, защото в 42-ата се стигна до 5:0. Анисе възползва от пас на Лукас Саша и също записа името си сред реализаторите.

През второто полувреме на терена се появи изцяло нов състав. Единствен Костадин Стоянов остана на пейката. Вероятно нежеланият бранител нямаше да излезе на терена, но в 65-ата това се наложи. Ангел Грънчов получи много тежък удар минути преди това, което принуди Йешич да заложи на централния защитник.

Чихура стигна до почетното си попадение в 58-ата минута. Васил Попов извърши нарушение в наказателното поле, а Болквадзе не срещна проблем да се разпише във вратата на Борислав Стойчев от бялата точка.

Много активно включване направи Спас Делев. На няколко пъти крилото опита удари, но нямаше шанс да се разпише в повторния си неофициален дебют за "червените". Присо също успя да затрудни стража на съперника четвърт час преди края на редовното време. Камерунецът все пак имаше късмет и в 89-ата оформи крайното 6:1.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ ТУК!

ЦСКА - Чихура - 6:1
1:0 Камбуров (10), 2:0 Камбуров (30), 3:0 Варела (31), 4:0 Камбуров (34), 5:0 Анисе (42), 5:1 Болквадзе (58-д), 6:1 Присо (89)

cskaaaa.jpgЦСКА (първо полувреме): 12. Томаш Черни, 11. Иван Бандаловски (к), 19. Апостол Попов, 66. Пламен Крачунов, 4. Михаил Венков, 8. Лукас Саша, 17. Анисе, 10. Сержиньо, 3. Игнасио Варела, 14. Серж Нюаджи, 22. Мартин Камбуров
ЦСКА (второ полувреме): 85. Божидар Стойчев, 30. Васил Попов, 31. Юлиян Илиянов, 21. Венцислав Василев, 25. Ангел Грънчов (65-6. Костадин Стоянов), 7. Петър Витанов, 55. Илияс Кириакидис, 99. Нджонго Присо, 18. Ивайло Чочев, 15. Станко Йовчев, Спас Делев
Резерви: 85. Божидар Стойчев, 6. Костадин Стоянов, 30. Васил Попов, 31. Юлиян Илиянов, 21. Венцислав Василев, 25. Ангел Грънчов, 7. Петър Витанов, 55. Илияс Кириакидис, 99. Нджонго Присо, 18. Ивайло Чочев, 15. Станко Йовчев, Спас Делев
Треньор: Миодраг Йешич

A.jpgЧИХУРА: 1. Цкерашвили (к), 15. Забакидзе, 2. И.Берианидзе, 20. Бакурадзе, 5. Челидзе, 24. Чикваидзе, 11. Шкетияни, 13. Дзамсашвили, 30. Готсирадзе, 51. Деканоидзе, 8. Кимадзе
Резерви: Сомкишвили, Берделидзе, Кваскквадзе,  Г.Забакидзе, Киркитадзе, Гушаравшвили, Отикадзе, Кашия, Дигмелашвили
Треньор: Сосо Проидзе