Майорка и Осасуна не успяха да се победят и направиха 1:1 в първа среща от 23-ия кръг на испанската Примера дивисион. Двубоят беше завръщане на Грегорио Мансано на пейката на домакините от Балеарските острови, които прекъснаха серия от четири поредни загуби.

Домакините започнаха по-активно мача на своя „Иберостар” и в 16-ата минута дори вкараха гол чрез Рубен Гонсалес, който бе фаулирал вратаря Дуду Аоуат и попадението му бе отменено. В 43-тата Джовани дос Сантос не уцели вратата сам срещу вратаря на домакините Андрес Фернандес.

След почивката гостите от Памплона наказаха съперника си в 76-ата минута след статично положение. Алваро Сехудо центрира и Мануел Торибио - Лоло вкара с глава на първата греда за 0:1. Домакините не се предадоха и стигнаха до точката секунди преди последния съдийски сигнал, след като Педро Жеромел се възползва от грешка в отбраната на гостите и оформи 1:1.

След равенството Майорка е на предпоследното 19-о място с 18 точки, докато Осасуна е над опасната зона, заемайки 17-а позиция с 22 пункта.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 23 КРЪГ
09.02.13
17:00 ч.
Майорка - Осасуна 1:1
0:1 Мануел Торибо - Лоло (76), 1:1 Педро Жеромел (90+1)
Депортиво (Ла Коруня) - Гранада
Баланс: 19 мача, 5 победи за Депортиво (Ла Коруня), 7 равенства, 7 победи за Гранада
09.02.13
23:00 ч.
Реал (Мадрид) - Севиля  (ТВ+ "Булсатком")
Сарагоса - Реал Сосиедад
Баланс: 95 мача, 27 победи за Сарагоса, 28 равенства, 40 победи за Реал Сосиедад
10.02.13
20:00 ч.
Атлетик (Билбао) - Еспаньол  (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 155 мача, 67 победи за Атлетик (Билбао), 29 равенства, 59 победи за Еспаньол
10.02.13
22:00 ч.
Райо Валекано - Атлетико (Мадрид)  (ТВ+ "Булсатком")
Баланс: 23 мача, 6 победи за Райо Валекано, 5 равенства, 12 победи за Атлетико (Мадрид)
11.02.13
22:30 ч.
Бетис - Валядолид (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 51 мача, 21 победи за Бетис, 13 равенства, 17 победи за Валядолид

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ