Димитър Бербатов и Фулъм записаха първата си загуба за 2013 г., след като в мач от 23 кръг на Висшата лига отстъпиха с 0:2 като гост на шампиона Манчестър Сити. Бербатов игра цял мач за “котиджърс”, а Давид Силва вкара и двете попадения за “гражданите”.

Испанският национал откри резултата още във втората минута. Един Джеко стреля от границата на наказателното поле, Марк Шварцер изби, но топката се отби в гредата и попадна в Давид Силва, който с лекота се разписа на празна врата.

В 69-ата минута Силва удвои аванса на домакините. Той се озова зад гърба на защитата след двойно подаване с Карлос Тевес и прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Шварцер.

Само минута по-късно испанецът можеше да оформи хеттрик, но озовал се сам срещу вратаря на Фулъм стреля край вратата. В добавеното време Един Джеко би над вратата от границата на наказателното поле.

Манчестър Сити продължава без домакинска загуба от началото на сезона и намали четири точки изоставането си от лидера Манчестър Юнайтед. Фулъм, който има само две победи в последните си 15 мача за първенство, вече е само на шест точки над зоната на изпадащите.

Манчестър Сити – Фулъм 2:0
1:0 Давид Силва (2), 2:0 Давид Силва (69)

city.jpgМанчестър Сити: 1.Джо Харт, 4.Венсан Компания, 5.Пабло Сабалета (63-Самир Насри), 22.Гаел Клиши, 33.Матия Настасич, 7.Джеймс Милнър, 14.Хави Гарсия, 18.Гарет Бари, 21.Давид Силва (88-Джолиън Лескът), 10.Един Джеко, 32.Карлос Тевес (81-Серхио Агуеро)

Фулъм: 1.Марк Шварцер, 5.Бреде Хангеланд, 15.Киърън Ричардсън (67-Матю Бригс), 18.Арън Хюз, 27.Саша Ритер, 7.Стив Сидуел, 14.Йоргос Карагунис, 16.Деймиън Дъф, 9.Димитър Бербатов, 11.Брайън Руис, 24.Ашкан Дежага (73-Ашкан Дежага)

Манчестър, “Етихад Стейдиъм” - 47 286 зрители
Съдия: Джонатан Мос
Жълти картони: Хави Гарсия (Манчестър Сити); Киърън Ричардсън, Йоргос Карагунис (Фулъм)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 23 КРЪГ
19.01.13
17:00 ч.
Ливърпул – Норич 5:0
1:0 Джордън Хендерсън (26), 2:0 Луис Суарес (37), 3:0 Даниел Стъридж (59), 4:0 Стивън Джерард (66), 5:0 Райън Бенет (74-автогол)
19.01.13
17:00 ч.
19.01.13
17:00 ч.
Нюкасъл – Рединг 1:2
1:0 Йоан Кабай (36), 1:1 Адам льо Фондър (71), 1:2 Адам льо Фондър (78)
19.01.13
17:00 ч.
Суонзи – Сток Сити 3:1
1:0 Бен Дейвис (49), 2:0 Джонатан де Гузман (57), 3:0 Джонатан де Гузман (80), 3:1 Майкъл Оуен (90)
Уигън – Съндърланд 2:3
1:0 Дейвид Воън (5-автогол), 1:1 Крейг Гарднър (17-дузпа), 1:2 Стивън Флетчър (20), 1:3 Стивън Флетчър (42), 2:3 Анхело Енрикес (79)
19.01.13
19:30 ч.
Уест Бромич – Астън Вила (Нова Спорт)
Баланс: 137 мача, 45 победи за Уест Бромич, 29 равенства, 63 победи за Астън Вила
Тотнъм – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 151 мача, 36 победи за Тотнъм, 39 равенства, 76 победи за Манчестър Юнайтед
21.01.13
22:00 ч.
Саутхемптън – Евертън (Нова Спорт)
Баланс: 77 мача, 22 победи за Саутхемптън, 17 равенства, 38 победи за Евертън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК