Рилски спортист (Самоков) постигна лесна победа при домакинството си от XII кръг срещу Спартак (Плевен). Момчетата на Росен Барчовски спечелиха с 94:74. Рилски спортист вече има 8 победи и 4 загуби. Домакините водеха с 20 точки разлика на полувремето - 51:31. След 30 минути игра Рилецо водеше с 19 точки - 74:55, а след 17:16 в заключителните 10 минути крайният резултат бе фиксиран на 94:74. Христо Захариев бе най-резултатен за победителите с 24 точки, 6 борби и 3 асистенции. Тери Смит добави 21 точки, а Бранко Миркович реализира 18. Опитният Илия Станков бе най-добър за Спартак и се отчете със 16 точки, 6 борби и 4 асистенции. Димитър Маринчешки вкара 13 точки, докато Денис Агре остана с 11./БЛИЦ