ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК

Димитър Бербатов претърпя тежка загуба с 0:3 от бившия си отбор Тотнъм. Българският нападател и съотборниците му във Фулъм отстъпиха на "шпорите" в мач от 15-ия кръг на Висшата лига, игран на "Крейвън Котидж".

Сблъсъкът между двата лондонски клуба започна доста скучно, но след почивката паднаха три гола. Всичките обаче бяха във вратата на Марк Шварцер, което доведе до загубата на "котиджърс". Резултатът откри Сандро в 56-ата минута, след което Джърмейн Дефоу реализира 2 попадения - в 72-ата и 77-ата.

Двубоят с Тотнъм беше по-специален и за мениджъра на домакините Мартин Йол. Холандският специалист преди време беше начело на "шпорите", от който сега претърпя загуба, след която Фулъм се свлече на 12-ото място с актив от 17 точки. Тотнъм пък вече има 26 точки и се изкачи на 4-ата позиция.

Бербатов отново изведе Фулъм с капитанската лента при отсъствието на наказания Бреде Хангеланд. Сънародникът ни си партнира в атака с Младен Петрич, а в края на терена влезе и резервата Уго Родайега.

Митко игра пълни 90 минути. За цял мач обаче пред него така и не се откри ситуация за гол. Загубата е първа за Бербатов от Тотнъм. Преди днешния двубой балансът му беше 6 победи и 2 равенства с 2 вкарани гола във вратата на "шпорите".

Домакините започнаха по-активно срещата. Въпреки това головите ситуации пред вратата на Уго Льорис могат да се преброят на пръстите на едната ръка. Топката почти не стигаше до Бербатов, който беше зорко охраняван от бранителите на Тотнъм.

Преди почивката не се случи почти нищо интересно, а през втората част избраниците на Андре Вияш-Боаш значително вдигнаха оборотите и притиснаха "котиджърс" в собствената му половина.

В 56-ата минута Сандро откри резултата - 0:1. Бразилецът стреля от около 30 метра, топката тупна пред Марк Шварцер, който хвана ъгъла, но не успя да я спре и му се наложи да я вади от мрежата си. В 72-ата Тотнъм удвои преднината си с гол на Джърмейн Дефоу. Английският национал получи топката от Гълфи Сигурдсон и от близост до точката на дузпата реализира, след като Джон Арне Рийзе не успя да му противодейства - 0:2. Пет минути по-късно Дефоу окончателно отказа Бербо и компания, отбелязвайки второто си попадение в мача. Нападателят на Тотнъм догони подаване на Клинт Демпси и с диагонален удар покрай Шварцер направи преднината на своя тим още по-убедителна - 0:3. За Дефоу това беше 12-ото му попадение от началото на сезона.

Победата пък е трета поредна за "шпорите" във Висшата лига след тези над Уест Хям (3:1) и Ливърпул (2:1).

Днес Фулъм продължи колебливото си представяне напоследък и в шести пореден мач не успя да стигне до трите точки.

ФУЛЪМ - ТОТНЪМ 0:3
0:1 Сандро (56), 0:2 Джърмейн Дефоу (72), 0:3 Джърмейн Дефоу (77)

ФУЛЪМ: 1.Марк Шварцер, 4.Филип Сендерос, 3.Джон Арне Рийзе, 18.Аарън Хюз, 27.Саша Ритер (29-2.Стивън Кели), 24.Аскан Дежага, 19.Махамаду Диара,7.Стив Сидуел, 21.Керим Фрай (62-16.Деймиън Дъф), 9.Димитър Бербатов, 10.Младен Петрич (79-20.Уго Родайега)
Резерви: 38.Нийл Етъридж, 6.Крис Беърд, 2.Стивън Кели, 14.Йоргос Карагунис, 15.Киърън Ричардсън, 16.Деймиън Дъф, 20.Уго Родайега
Мениджър: Мартин Йол

ТОТНЪМ: 25.Уго Льорис, 5.Ян Вертонген, 20.Майкъл Доусън (17-13.Уилям Галас), 16.Кайл Нютън, 33.Стивън Коулкър, 7.Аарън Ленън, 2.Клинт Демпси, 19.Муса Дембеле (84-46.Том Керъл), 11.Гарет Бейл (62-22.Гълфи Сигурдсон), 30.Сандро, 18.Джърмейн Дефоу
Резерви: 24.Брад Фридъл, 13.Уилям Галас, 22.Гълфи Сигурдсон, 28.Кайл Уолкър, 27.Яго Галкуе, 29.Джейк Ливърмор, 46.Том Керъл
Мениджър: Андре Вияш-Боаш

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
01.12.12
14:45 ч.
Уест Хям – Челси 3:1
0:1 Хуан Мата (13), 1:1 Карлтън Коул (63), 2:1 Мохамед Диаме (86), 3:1 Мадибо Майга (90)
Манчестър Сити – Евертън 1:1
0:1 Маруан Фелайни (33), 1:1 Карлос Тевес (43-дузпа)
01.12.12
17:00 ч.
КПР – Астън Вила 1:1
0:1 Брет Холман (8), 1:1 Джейми Маки (18)

Заб.:
Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК