Палермо сломи като домакин Катания с 3:1 в дербито на Сицилия от 14-ия кръг на италианската Серия „А”.

Домакините бяха по-добри на своя "Ренцо Барбера" и още в 10-ата минута поведоха с гол на Фабрицио Миколи след удар от границата на наказателното поле за 1:0. В 22-ата минута Миколи стреля от малък ъгъл, вратарят на гостите изби, а и гредата му помогна, за да не получи нов гол.

След почивката „розовите” продължиха да диктуват събитията на терена и закономерно в 49-ата минута словенецът Йосип Иличич покачи на 2:0 след удар по земя от средна дистанция. Същият този Иличич направи резултата 3:0 в 60-ата минута след самостоятелен пробив. Десет минути по-късно гостите стигнаха до почетно попадение след изстрел на Франческо Лоди, оформил крайното 3:1. В 80-ата минута удар на Морганела бе избит от защитник на гостите от голлинията.

С успеха си Палермо събра 14 точки и се изкачи до 14-о място във временното класиране, докато Катания остава на седма позиция с 19 пункта.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 14 КРЪГ
24.11.12
21:45 ч.
Палермо – Катания 3:1
1:0 Фабрицио Миколи (10), 2:0 Йосип Иличич (49), 3:0 Йосип Иличич (60), 3:1 Франческо Лоди (70)
Баланс: 66 мача, 26 победи за Лацио, 18 равенства, 22 победи за Удинезе

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК