Нефтохимик и Спартак (Плевен) се изравниха на върха в "Б" група след изиграването на мачовете от 12-ия кръг. Досегашният лидер допусна издънка - 0:0 при гостуването на Калиакра в Каварна, а в същото време "шейховете" размазаха Сливен с 5:0 и с по-добрата си голова разлика дори застават пред селекцията на Красимир Бислимов. Нефтохимик и Спартак (Плевен) имат по 25 точки. Трети излезе Раковски, който победи с 2:1 Пирин (Разлог) и изпревари Светкавица. "Мълниите" от Търговище са с 21 точки, след като завършиха 0:0 у дома с Чавдар (Етрополе).

На стадион "Лазур" Нефтохимик нямаше проблеми срещу аутсайдера Сливен. Младите футболисти на домакините доминираха през цялото игрово време и крайният резултат отразява разликата в класите на терена. Младежкият национал Живко Петков блесна с хеттрик за "шейховете". Талантливият нападател откри резултата с отмерен удар още в 6-ата минута. Малко по-късно Живко Петков засече центрираната топка с глава и покачи на 2:0.

До края на първото полувреме домакините пропуснаха поне 3 чисти положения пред вратата на "войводите". На свой ред гостите от Сливен трудно организираха своите атаки, а за 45 минути не отправиха нито един удар към Цветан Димитров.

Второто полувреме отново започна с щурм към вратата на гостите. След няколко пропуска отново Петков излезе на добра позиция и заби третия гол в мача, с което оформи и своя първи хеттрик за отбора си през сезона. След това попадение гостите още повече свалиха гарда, което даде възможност на "шейховете" да стигнат до още по-убедителен успех. В 63-ата минута Емануил Манев направи 4:0, а крайното 5:0 оформи Станимир Андонов в 80-ата.

Така преди последния кръг за полусезона Нефтохимик излезе начело в класирането на "Б" група с по-добра голова разлика от Спартак (Плевен). Дербито, което ще реши кой ще зимува на върха е след 10 дни в Плевен, когато селекцията на Димчо Ненов ще гостува на основния си съперник за влизане в елита.
"Б" ГРУПА - 12 КРЪГ

18 ноември 2012 г. (неделя), 14:30 часа
Нефтохимик - Сливен 5:0
1:0 Живко Петков (6), 2:0 Живко Петков (11), 3:0 Живко Петков (60), 4:0 Емануил Манев (63), 5:0 Станимир Андонов (80)

Видима-Раковски - Шумен 6:1
1:0 Атанас Любенов (17), 2:0 Иван Велев (24), 3:0 Евгени Игнатов (71-дузпа), 4:0 Християн Кожухаров (74), 4:1 Иван Велев (76-автогол), 5:1 Християн Кожухаров (88-дузпа), 6:1 Евгени Игнатов (89)

Банско - Септември (Симитли) 2:0

1:0 Любослав Войнов (7), 2:0 Любослав Войнов (26)

Спартак (Вн) - Любимец 0:1
0:1 Николай Павлов (60)

Раковски - Пирин (Разлог) 2:1
1:0 Георги Стоянов (10), 1:1 Александър Дюлгеров (35), 2:1 Емил Петков (62)

Светкавица - Чавдар (Етрополе) 0:0

Калиакра - Спартак (Плевен) 0:0