Носителят на трофея от Лига Европа Атлетико (Мадрид) допусна първата си загуба в турнира след 15 поредни победи. Серията, започнала на 3 ноември 2011 г. (4:0 над Удинезе), беше прекъсната при поражението с 0:2 от Академика (Коимбра) в мач от Група “В” на турнира.

Треньорът на “дюшекчиите” Диего Симеоне даде шанс на играчи, които по-малко участват в мачовете и испанският отбор  отстъпи при гостуването си в Коимбра. Това е втора поредна загуба за Атлетико, който през миналия уикенд допусна първо поражение в Примера дивисион от началото на сезона (0:2 от Валенсия).

22-годишният нападател Уилсън Едуардо вкара и двата гола за успеха на Академика. Той откри резултата в 28-ата минута след асистенция на Жоао Диаш, а в 70-ата минута удвои с точно изпълнение на дузпа.

В другия мач от групата Виктория (Пилзен) разгроми Апоел (Тел Авив) с 4:0. Главен съдия на мача беше рефер № 1 на България Станислав Тодоров.