Депортиво (Ла Коруня) загуби у дома от Барселона с 4:5 в луд мач от осмия кръг на испанската Примера дивисион. Хеттрик за успеха на каталунците реализира аржентинската звезда Лионел Меси (18, 43, 77), а по едно попадение добавиха Жорди Алба (3) и Тейо (8). За галисийците точни бяха Пици (26-дузпа, 47) и Алекс Бергантиньос (37), а в тяхна полза се разписа и Жорди Алба, който си вкара автогол в 79-ата минута. Почти цяло второ полувреме гостите бяха с човек по-малко на терена, след като Хавиер Масчерано получи втори жълт и съответно червен картон в 49 минута.

Двубоят на „Риасор” започна с вихрено темпо и натиск на гостите, които поведоха още в 3-ата минута, когато Фабрегас даде страхотен извеждащ пас към Жорди Алба, който останал сам срещу вратаря Арансубия не сгреши за 0:1. Пет минути по-късно и Меси пък изведе Кристиан Тейо, който покачи на 0:2, след като прекара топката между краката на вратаря Арансубия. В 18-ата минута и самият Меси се разписа за първи път в мача за класическото 0:3 след нова асистенция на Фабрегас, който подаде с пета. В този момент каталунците си помислиха, че са си свършили работата, и последва отпускане в техните редици. Така в 26-ата минута Масчерано фаулира Рики извън наказателното поле, а съдията Парадас Ромеро отсъди дузпа за домакините, а Пици бе хладнокръвен от бялата точка за 1:3. В 37-ата минута пък Алекс Бергантоньос отправи удар отблизо, а вратарят на гостите Виктор Валдес не успя да улови топката и тя се хлъзна от ръкавиците му право в мрежата за 2:3. Последва нова натиск на Барса и в 43-ата минута Фабрегас даде трети голов пас в мача към Меси, разписал се за 2:4.

След почивката в 47-ата минута Пици вкара за 3:4 от пряк свободен удар и отново върна надеждите на домакините. Две минути по-късно те останаха и с човек повече на терена, след като Хавиер Масчерано си изкара втори жълт картон и напусна преждевременно. Въпреки това Барса отново продължи да търси нови попадения и в 52-ата минута Меси стреля от фаул, но топката срещна левия стълб на вратата. В 77-ата минута Шави изведе Меси, който премина през трима играчи и с прецизен удар бе точен за 3:5 и оформи своя хеттрик. Това обаче не бе всичко в този голов спектакъл. Две минути по-късно след центриране отдясно в наказателното поле на гостите Жорди Алба засече топката и си вкара доста ефектен автогол, прехвърляйки Валдес за 4:5. До края на мача играчите на Ла Коруня натиснаха и опитаха всичко по силите си, за да стигнат до точката, но каталунците успяха да устискат крехкия си аванс и да приберат нови три важни точки по пътя към титлата.

С този успех Барса събра вече 22 точки и дръпна с 3 пункта пред втория в класирането Атлетико (Мадрид), който е с мач по-малко и има гостуване на Реал Сосиедад в неделя вечер. Ла Коруня остава в зоната на изпадащите на 18-а позиция с 6 точки.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН
20.10.12
17:00 ч.
Малага – Валядолид 2:1
0:1 Манучо Гонсалвеш (9), 1:1 Иско (37), 2:1 Хоакин (87)
Валенсия – Атлетик (Билбао) 3:2
0:1 Ариц Адуриц (19), 1:1 Роберто Солдадо (26-дузпа), 1:2 Ариц Адуриц (30), 2:2 Алваро Коста (88), 3:2 Нелсон Валдес (90)
20.10.12
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Барселона 4:5
0:1 Жорди Алба (3), 0:2 Кристиан Тейо (8), 0:3 Лионел Меси (18), 1:3 Пици (26-дузпа), 2:3 Алекс Бергантиньос (37), 2:4 Лионел Меси (43), 3:4 Пици (47), 3:5 Лионел Меси (77), 4:5 Жорди Алба (79-авт.)
22:30 ч.
Реал Сосиедад – Атлетико (Мадрид) (ТВ +)
Баланс: 120 мача, 36 победи за Реал Сосиедад, 37 равенства, 57 победи за Атлетико (Мадрид)
22.20.12
22:30 ч.
Севиля – Майорка (Филм +)
Баланс: 46 победи, 18 победи за Севиля, 17 равенства, 11 победи за Майорка

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.

ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ – ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК