Португалия изненадващо направи грешна стъпка у дома срещу Северна Ирландия в световна квалификация от група F. Мачът на "Драгао" в Порто завърши 1:1, като домакините изравниха с мъка чак в 79-ата минута.

Израел пък отнесе без проблеми аутсайдера Люксембург с 3:0 и дели второто място с фаворита.
След ремито с британците и загубата в Москва, положението на тима, воден от Пауло Бенто се усложни.
Срещата премина под диктовката на португалците. Гостите обаче се бранеха отлично и контраатакуваха рядко, но опасно. При една от тях в 30-ата минута Нийл Макгън излезе очи в очи с вратаря Руи Патрисио и изящно го преодоля – 0:1!

Домакините дълго време не успяха да излязат от шока. Те създадоха само едно реално положение за гол, при което стражът Рой Керъл едва не изпусна топката в собствената си врата.

След почивката вратарят на гръцкия Олимпиакос отново се превърна в главен герой, отразявайки куп шутове на Роналдо. Най-сетне, в 79-ата минута Хелдер Пощига след едно меле буквално добута топката зад голлинията – 1:1. В оставащия четвърт час Керъл и защитниците пред него отново показаха чудеса от храброст и запазиха скъпоценната точка.

Португалия - Северна Ирландия 1:1
0:1 Нейм Макгин (30), 1:1 Елдер Пощига (79)