Спортинг (Лисабон) претърпя тежка загуба с 0:3 при гостуването на Видеотон в Унгария и остана на последното място в Група "G" на турнира Лига Европа.

Пауло Винисиус, Филипе Оливейра и Неманя Николич наказаха гостите от Португалия още до 35-ата минута, след което срещата се доиграваше.

Футболистите на Видеотон не се бяха разписвали в последните си 3 мача в евротурнирите, но тази вечер само за едно полувреме на три пъти огорчиха стража на Спортинг Руи Патрисио.

Това е първа победа за унгарския тим в Група "G" на Лига Европа, след като в първия мач Видеотон падна с 0:3 при гостуването на Генк. Именно белгийският тим оглавява класирането с 4 точки.

Тази вечер Генк поведе с 2:0 на Базел след голове на Бенджамин Де Куеляр и на Йеле Фосен, но в крайна сметка срещата в Швейцария приключи без победител - 2:2. За Базел в края се разписа на два пъти Марко Щрелер.

Базел – Генк 2:2
0:1 Бенджамин Де Куеляр (10), 0:2 Йеле Фосен (38), 1:2 Марко Щрелер (71-дузпа), 2:2 Марко Щрелер (84)

Видеотон – Спортинг (Лисабон) 3:0

1:0 Пауло Винисиус (15), 2:0 Филипе Оливейра (21), 3:0 Неманя Николич (35)