Байер (Леверкузен) излъга норвежкия Розенборг с 1:0 като гост в дербито от група "К" в Лига Европа.
В герой на вечерта на стадиона на “децата на троловете” се превърна Щефан Кислинг. Германският национал вкара единственото попадение четвърт час преди края на срещата. Нападателят с голяма доза късмет отклони удар на Сидни Сам в мрежата зад вратаря на домакините Йорлунд. "Аспирините", които почти не допуснаха положение пред своята врата в рамките на 90 минути, можеха да запишат и по-солиден успех в края на двубоя, след като Гонсало Кастро уцели греда в 84-ата минута при една бърза контраатака.

В другия мач от групата украниският Металист (Харков) без проблеми би австрийския Рапид (Виена) с 2:0. И двете попадения паднаха след почивката. Едмар откри резултата в 66-ата минута, а Клейтън Шавие реши всичко в 80-ата. Гостите завършиха мача с 10 души, след като Бургщалер бе отстранен с директен червен картон в 92-ата минута за нарушение срещу Вилагра и протест срещу рефера.
Металист (Харков) – Рапид (Виена) 2:0
1:0 Едмар (66), 2:0 Клейтон Шавиер (80)

Розенборг – Байер (Леверкузен) 0:1
0:1 Щефан Кислинг (76)