Лион победи изключително драматично Апоел Кириат Шмона с 4:3 като гост в мач от група I на Лига Европа. Френският тим изтръгна успеха едва в последните секунди и оглави еднолично класирането с 6 точки. В първия кръг Лион победи Спарта с 2:1, докато израелците устискаха 1:1 срещу Атлетик.

Бившият македонски футболист на Левски Дарко Тасевски не влезе в игра за израелския тим.
Шибон Абухацира откри още в 7-ата минута за домакините, но след попадения на Гуейда Фофана (17), 1:2 Лусиано Манзон (22) французите се оттеглиха на полувремето с комфортен аванс от 2 гола. През втората част те излязоха успокоени, което можеше да им изиграе лоша шега. 2:3 Лиор Леви (51), 3:3 Шибон Абухацира (66-дузпа) изравниха резултата. Чак във 2-ата минута на добавеното време Фофана засече с глава центриране от корнер и с втория си гол в мача потопи в скръб трибуните.

Само преди ден шампионът на Израел уволни треньора си Гил Ландау. Раздялата идва само 7 месеца след назначението на Ландау и е резултат на различия със собственика Изи Шерацки. Ландау беше назначен през април и изведе тима до плейоф за Шампионската лига, където отстъпи на БАТЕ (Борисов), а това от своя страна гарантира участие в групите на Лига Европа. Бившият играч и треньор на тима Бараш Бачар временно поема поста. Скромният Апоел спечели първата си шампионската титла под ръководството на Ран Бен Шимон.

В другия мач от групата Спарта (Прага) сензационно би миналогодишния финалист в турнира Атлетик (Билбао) с 3:1. Домакините поведоха с 3:0 след първия час игра. Разписаха се Томаш Запоточни (26), Беким Балай (41) и Йозеф Хусбауер (56-дузпа), а Оскар де Маркос (73) вкара почетно за баските. Така Спарта сложи край на серията си от четири поредни загуби, а облаците над главата на треньора на гостите Марсело Биелса се сгъстяват все повече.

Апоел (Кирят Шмона) – Олимпик (Лион) 3:4
1:0 Шибон Абухацира (7), 1:1 Гуейда Фофана (17), 1:2 Лусиано Манзон (22), 1:3 Антони Ревейе (31), 2:3 Лиор Леви (51), 3:3 Шибон Абухацира (66-дузпа), 3:4 Гуейда Фофана (90+2)

Спарта (Прага) – Атлетик (Билбао) 3:1
1:0 Томаш Запоточни (26), 2:0 Беким Балай (41), 3:0 Йозеф Хусбауер (56-дузпа), 3:1 Оскар де Маркос (73)