Фенербахче направи на пух и прах Борусия (Мьонхенгладбах) и го би с 4:2 като гост в мач от група “С” на Лига Европа. Любопитно е, че и шестте гола бяха отбелязани от чужденци, а не от турци или германци.

Холандският национал Люк де Йонг откри за домакините в 18-ата минута, но бразилецът Кристиан Барони (25) изравни. Бившата звезда на Челси и Ливърпул Раул Мейрелеш (40) изведе гостите напред. След почивката доминацията на Фенербахче продължи. Холандският ветеран Дирк Кайт (71) се разписа за 1:3 след бърза контраатака. Белгийският стрелец на “черните кончета” Игор де Камарго върна надеждите поне за реми с гол четвърт час преди края. Кристиан Барони обаче довърши окончателно Борусия в 87-ата минута, фиксирайки крайното 2:4.

Марсилия разби кипърския АЕЛ (Лимасол) с 5:1 у дома в другия мач от групата. Гостите изненадващо откриха с гол на защитника от Руанда Оуон в 22-ата минута, но отговорът на домакините беше зашеметяващ. Род Фани изравни още до почивката, а дебютантът Лукас Мендес вкара за 2:1. АЕЛ понесе най-тежкия удар след 76-ата минута. Френският национал Лоик Реми (76,90+3) се разписа на два пъти, а остана време и кошмарът на ЦСКА Андре-Пиер Жиняк да се отчете с попадение в 90-ата минута.

Олимпик (Марсилия) – АЕЛ (Лимасол) 5:1
0:1 Едвин Оуон (22), 1:1 Род Фани (42), 2:1 Лукас Мендес (61), 3:1 Лоик Реми (76), 4:1 Андре-Пиер Жиняк (90), 5:1 Лоик Реми (90+3)

Борусия (М’гладбах) – Фенербахче 2:4
1:0 Люк Де Йонг (18), 1:1 Кристиан Барони (25), 1:2 Раул Мейрелеш (40), 1:3 Дирк Кайт (71), 2:3 Игор Де Камарго (74), 2:4 Кристиан Барони (87)