Интер с лекота победи Нефтчи (Баку) с 3:1 при гостуването си в Азербайджан за Лига Европа. За "нерадзурите" това е първи успех в Група "H", след като в първата среща момчетата на Андреа Страмачони направиха 2:2 у дома с Рубин (Казан). Победата в Баку идва само дни преди голямото дерби на Ботуша между Интер и Милан. Сблъсъкът от 7-ия кръг на Серия "А" е в неделя от 21:45 часа.

При визитата в Азербайджан "нерадзурите" вкараха 3 гола още до почивката. Филипе Кутиньо откри в 10-ата минута, а Джоел Оби удвои в 30-ата. Асистент и за двете попадения беше Фреди Гуарин, а до почивката и Марко Ливая се записа сред голмайсторите. 19-годишният хърватин направи 0:3 в 42-ата.

Така "нерадзурите" имаха повече от комфортен аванс и през второто полувреме значително намалиха оборотите. Това позволи на домакините да стигнат до почетно попадение. Вкара го Николас Каналес в 53-ата минута.

След успеха Интер има 4 точки, с колкото е и Рубин (Казан), победил по същото време с 2:0 Партизан.

В следващия кръг от груповата фаза "нерадзурите" приемат "гробарите", а Рубин играе с Нефтчи в Русия.

Нефтчи (Баку) - Интер 1:3
0:1 Филипе Кутиньо (10), 0:2 Джоел Оби (30), 0:3 Марко Ливая (42), 1:3 Николас Каналес (53)