Брага продължава да шокира света. След като в първия си мач в група "Н" на Шампионската лига португалският тим падна сензационно у дома от румънския ЧФР Клуж, сега триумфира в ада на “Тюрктелеком Арена” в Истанбул. Победата над Галатасарай с 2:0 бе напълно заслужена. Рубен Микаел откри в 27-ата минута и домакините не успяха до края на мача да излязат от шока.

Аморим отправи силен удар, който бе отразен от вратаря на турците Муслера, но при добавката Микаел с техничен удар опъна мрежата. След това Муслера трябваше на два пъти да спасява опасни удари на Едер.
Галатасарай опита да реагира и организира натиск, като Илмаз и Бюлут имаха добри възможности за изравняване на резултата, но ударите им не бяха точни, като първият нацели и греда в 77-ата минута.
Алан в 4-ата минута на добавеното време завърши отлична бърза контраатака за крайното Галатасарай - Брага 0:2.

Галатасарай продължи кошмарната си серия като домакин в Шампионската лига и има само две победи в последните си 12 мача. Турският гранд има 238 мача в Европа, но само две срещи с отбори от Португалия. “Джим Бом” победи Бенфика с 2:0 в Лисабон в груповата фаза на Купата на УЕФА през сезон 2008/09.
Брага няма загуба в последните си 7 гостувания в Европа и допусна само едно поражение в последните си 10 визити. Единственият предишен мач на Брага в Турция беше през миналия сезон, когато победи Бешикташ с 1:0 в мач от Лига Европа, но загуби с 0:2 у дома и беше елиминиран.

0:1 Рубен Микаел (27), 0:2 Алан (90+4)

Истанбул, "Тюрк Телеком Арена"
Съдия: Торн Хаген (Нор)

Галатасарай: 25.Муслера, 27.Ебуе, 26.Кая, 13.Нункеу , 10.Фелипе Мело (76 – 9.Елмандер, 11.Риера, 8.Инан, 52.Чолак (78 – 35.Куртулус), 17.Б.Йълмаз, 19.Булут, 53.Амрабат (46 – 7.А.Йълмаз)

Спортинг (Брага):
33.Бето, 26.Пауло Винисиус, 44.Доуглао, 21.Исмайли (84 – 10.Елдер Барбоса), 45.Уго Виана (78 – 22.Джамал Махамат), 5.Рубен Аморим, 27.Кустодио , 14.Рубен Микаел (90+2 – 4.Нуно Коельо), 25.Леандро Салино, 30.Алан , 17.Едер