Нефтохимик продължи победния си ход у дома, като се наложиха над Любимец с 1:0 в мач, игран пред 1500 зрители на стадион "Лазур". Домакините диктуваха темпото през целия мач, но допускаха грешки в последното подаване и в завършващия удар.

Единственото попадение отбеляза защитникът Георги Хашев в 45-ата минута. За Хашев това е първи гол с екипа на "шейховете". Попадението падна след като Любомир Божинов центрира от ъглов удар и с глава защитникът заби топката неспасяемо в мрежата на гостите.

Малко преди това за втори жълт картон от игра бе отстранен Венцислав Йорданов и футболистите на Любимец изиграха повече от 45 минути с човек по-малко. Втората част премина изцяло под диктовката на домакините, които отново бяха мощно подкрепяни от значителна агитка.

Вместо обаче да си осигурят аванс от 2-3 гола, "шейховете" пропускаха една след друга добри възможности за увеличаване на разликата пред вратата на гостите. От своя страна, макар и останали с човек по-малко, играчите на Любимец до самия край на двубоя опитваха да променят негативния резултат.

След успеха Нефтохимик се изкачи на 4-ото място с 12 точки в актива си, изоставайки с 4 от лидера Спартак (Плевен). Любимец е 12-и с едва 3 точки в актива си.