Агонията на Милан от началото на сезона в Серия "А" продължава с пълна сила. Воденият от Масимилиано Алегри отбор допусна трета загуба, след като отстъпи с 1:2 като гост на Удинезе в среща от 4-ия кръг.

На всичко отгоре "росонерите" приключиха срещаъа и с човек по-малко. Първо изгонен за втори жълт картон беше Сапата в 67-ата, след като направи дузпа. Десетина минути преди края на редовното време пък Жером Боатенг беше пратен преждевременно под душовете.

Резултата на "Фриули" откри шведът Матиас Ранеги малко преди края на първото полувреме. В началото на второто обаче младежкият национал на Италия Стефан Ел Шаарави върна Милан в срещата с гол за 1:1.

Така се стигна до 67-ата, когато Сапата направи дузпа, а капитанът на Удине Антонио ди Натале не сбърка от бялата точка за 2:1. Резултат, който се запази до последно и донесе първи успех на "черно-белите" от началoто на сезона.

Така в класирането Удинезе заема вече 12-ата позиция с 4 точки, докато Милан има с една по-малко на 15-ата.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ “А”, 4 КРЪГ
22.09.12
19:00 ч.
Парма – Фиорентина 1:1
0:1 Факундо Ронкалия (20), 1:1 Хайме Валдес (90+3)
22.09.12
21:45 ч.
Ювентус – Киево 2:0
1:0 Фабио Куалярела (64), 2:0 Фабио Куалярела (68)
23.09.12
13:30 ч.
Сампдория – Торино 1:1
0:1 Роландо Бианки (70-дузпа), 1:1 Никола Поци (84-дузпа)
Интер – Сиена 0:2
1:0 Симоне Вергасола (73), 2:0 Франческо Валиани (90)
23.09.12
16:00 ч.
Удинезе – Милан 2:1
1:0 Матиас Ранеги (40), 1:1 Стефан ел Шаарави (54), 2:1 Антонио ди Натале (68-дузпаІ
23.09.12
21:45 ч.
Лацио – Дженоа
Баланс: 88 мача, 32 победи за Лацио, 24 равенства, 32 победи за Дженоа

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Серия “А”.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ - ТУК